Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Šiaurės Atlanto Taryba


Susipažinti su saugumo padėtimi regione ir išsamiai įvertinti jam kylančias grėsmes pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Šiaurės Atlanto Taryba (NAC), kurią sudaro nuolatos Aljanso būstinėje Briuselyje dirbantys 28 šalių sąjungininkių ambasadoriai.

Ketvirtadienį, kovo 24 d. 10 val. įvyks Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Alexanderiu Vershbow ir  Šiaurės Atlanto Tarybos ambasadoriais. Šalies vadovė su NAC nariais aptars Europai ir Baltijos šalims kylančius saugumo iššūkius ir grėsmes.

Šiaurės Atlanto Taryba yra pagrindinė politinė NATO institucija, kuri priima sprendimus dėl kolektyvinės gynybos ir gali aktyvuoti Vašingtono sutarties 5-ąjį straipsnį. Vizitas Lietuvoje yra pasirengimo liepą Varšuvoje įvyksiančiam NATO viršūnių susitikimui dalis. NAC Aljanso šalyse narėse lankosi tik išskirtiniais atvejais.

Varšuvoje Lietuva kartu su Latvija ir Estija siekia didesnių kolektyvinės gynybos ir atgrasymo priemonių, kurios žymiai sustiprins Baltijos šalių saugumą – padidinto sąjungininkų pajėgų ir karinės technikos dislokavimo, regioninių oro gynybos sprendimų, nuolatos atnaujinamų ir realiems agresijos scenarijams pritaikytų gynybos planų, greito ir operatyvaus sprendimų priėmimo proceso.

Po susitikimo su Šiaurės Atlanto Taryba 11 val. rengiama trumpa Prezidentės ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Alexanderio Wershbow spaudos konferencija. Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti Prezidentūros interneto svetainėje www.lrp.lt ir per LRT televiziją bei radiją.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.03.24; 06:36

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.