Pirmą kartą paviešintos bin Ladeno laidotuvių smulkmenos, išdėstytos amerikiečių karininkų laiškuose


JAV valdžia pirmą kartą paviešino tarnybinius dokumentus apie Osamos bin Ladeno mirtį, praneša “The Times”.

Tai – elektroniniai laiškai (tiesa, su daugybe išbraukymų), paskelbti Pentagono “Associated Press” agentūros prašymu, aiškina “Times” užsienio redakcija.

Kaip aiškėja iš susirašinėjimo, apie al Kajeda (al-Qaeda) lyderio laidojimą buvo informuoti tik kai kurie laivo “Carl Winson”, iš kurio lavonas buvo nuleistas į vandenį, karininkai. Dauguma jūreivių apie tai sužinojo vėliau.

Viename iš laiškų (gegužės 2-osios dienos kontradmirolo Čarlzo Gauettos) pasakyta, kad Osama bin Ladenas palaidotas pagal musulmonų papročius: „Velionio kūną nuplovė (nuprausė), paskui suvyniojo į baltą drobulę. Lavoną įdėjo į maišą su svarmenimis.

Vienas iš karininkų perskaitė iš anksto parengtą religinį tekstą, išverstą į arabų kalbą žmogaus, kurio gimtoji kalba yra arabų. Kai tekstas buvo perskaitytas iki galo, lavoną paguldė ant iš anksto paruoštos lygios lentos, (lentą) pakreipė, ir velionio kūnas nuslinko į jūrą“.

Įdomu tai, kad, kaip praneša AP, Pentagonas tvirtina, jog negalėjo rasti fotografijų ar vaizdo įrašų, filmuotų šturmuojant sodybą arba įamžinusių negyvą Osamos bin Ladeno kūną.

„Pentagonas taip pat pranešė, kad negalėjo rasti nei mirties pažymėjimo, nei skrodimo rezultatų, nei DNR analizių, padarytų bin Ladeno kūnui identifikuoti“, – sakoma straipsnyje.

Šaltinis: “The Times”

2012.12.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *