Po dvejų metų pertraukos į Bunjolą Ispanijoje sugrįžo „pomidorų mūšis“


Po dvejų metų pertraukos į Bunjolą Ispanijoje sugrįžo „pomidorų mūšis“. EPA-ELTA nuotr.

Madridas, rugpjūčio 31 d. (AFP-ELTA). Po koronaviruso pandemijos nulemtos dvejų metų pertraukos į Rytų Ispanijos Bunjolo miestelį sugrįžo „Tomatina“ festivalis. Per garsųjį pomidorų mūšį trečiadienį 15 000 turistų ir vietinių svaidėsi 130 tonų „labai prinokusių pomidorų“, pranešė miesto valdžia.
 
„Labai norėjome, kad mūsų mėgstamas festivalis sugrįžtų ir neliktų viso to adrenalino, susikaupusio per praėjusius dvejus metus“, – sakė Bunjolo įgaliotinė turizmo klausimu María Vallés.
 
Praėjus kelioms minutėms po duoto starto miestelis ir tradiciškai balti „Tomatina“ dalyvių rūbai nusidažė raudonai. Daugelis jų buvo su akiniais nuo saulės, plaukimo akiniais ar nardymo kaukėmis, kad nuo pomidorų apsaugotų akis.
 
Kritikai kaltina festivalio organizatorius švaistant maisto produktus. Tačiau „mūšyje“ naudojami pomidorai „auginami specialiai festivaliui“, – aiškino M. Vallés. Festivalio dėka daugeliui ūkininkų „žiema bus geresnė“, – pridūrė ji, turėdama omenyje gausybę užsakymų „Tomatina“ pomidorams.
 
Pirmoji „Tomatina“ vyko vyko 1945 metais – esą vietovės gyventojų ginčas peraugo į pomidorų mūšį. Nuo tada festivalis rengiamas kasmet. Jis toks sėkmingas, kad panašūs renginiai jau vyksta ir kitose šalyse, įskaitant Kolumbiją, Čilę ir JAV.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.01; 06:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *