Po kratos – gausūs ginklų radiniai vilniečio namuose


Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Vytautas Gataveckas kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Vilniaus 3-iojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnais, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl rengimosi nužudyti du ar daugiau žmonių, sėkmingai atliko slaptą operaciją.

Kratos metu vilniečio namuose rasta ir paimta mažiausiai šešetas, kaip įtariama, nelegaliai laikytų šaunamųjų ginklų, didelis kiekis šauamųjų ginklų dalių, įranga bei priemonės šaunamųjų ginklų konstrukcijos perdarymui, įvairūs šaudmenys bei jų dalys.

Atliekant kratą įtariamojo namo rūsyje rastos įrengtos ir šadymui pritaikytos patalpos, kuriose pareigūnai rado iššaudytų kulkų, tūtelių, taikinių ir kitų objektų.

„Atsižvelgiant į tyrimo metu surinktą medžiagą, yra pagrindo manyti, kad įtariamasis galėjo perdirbti atitinkamo modelio dujinius pistoletus pakeičiant ir perdarant tam tikras jų gamyklines dalis į šaunamuosius ginklus, pritaikytus šaudant koviniais šaudmenimis. Neatmetama galimybė, kad šie ginklai buvo panaudoti rezonansinėse nusikalstamose veikose“, – kalbėjo tyrimo grupei vadovaujantis prokuroras V.Gataveckas.

Pažymėtina, kad visus kratos metu rastus daiktus tirs balistikos bei sprogmenų ekspertai.

Kauno apylinkės teismas įtariamąjam skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – dviejų mėnesių suėmimą.

Vida Kibirkštytė yra  Kauno apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė komunikacijai.

Informacijos šaltinis – Kauno apygardos prokuratūra.

2014.06.09; 08:09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.