Po masinių protestų Honkongo vadovė ekstradicijos įstatymo projektą pavadino „negyvu“


Honkongo policija. EPA – ELTA nuotr.
Honkongo administracijos vadovė Carrie Lam patvirtino, kad bus atsisakyta mėginimų prastumti nepopuliarų ekstradicijos įstatymo projektą, sukėlusį mieste masinius protestus. Antradienį prokiniškų pažiūrų politikė viešai pripažino, kad jis yra „negyvas“, praneša laikraštis „The South China Morning Post“.
 
Bet ji nepaaiškino, ar jos žodžiai reiškia, kad valdžia sutinka kartą ir visiems laikams atsisakyti šios iniciatyvos ir niekada nebegrįžti prie jos ateityje, ko reikalavo demosntrantai.
 
Kartu Carrie Lam pareiškė, jog jos administracija nelinkusi laikyti „masinėmis riaušėmis“ birželio 12 d. vykusių protesto akcijų, per kurias kilo įnirtingų susirėmimų su policija. Prieš tokį klasifikavimą stojo už demokratiją kovojantys aktyvistai, tvirtinantys, jog tai buvo „taikios protesto manifestacijos“.
Honkongo neramumai. EPA – ELTA nuotr.
Prieš mėnesį čia prasidejo masiniai protestai prieš vietos valdžios inicijuotą įstatymo projektą, kuris leistų išduoti iš Honkongo į žemyninę Kiniją teisminiam persekiojimui asmenis, įtariamus pažeidus KLR įstatymus.
 
Opozicijos šalininkai būgštauja, kad naujas įstatymas galėtų būti taikomas ne tik baudžiamųjų ir korupcijos bylų figūrantams, bet ir žmogaus teisių gynėjams.
 
Carrie Lam, kurios reitingas nukrito iki rekordiškai žemo lygio, jau du kartus viešai atsiprašė už krizę, pripažindama vyriausybės klaidas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.09; 10:04
print