Po pasikėsinimo į S. Rushdie‘į išaugo jo knygų pardavimai


Salmanas Rushdie. EPA-ELTA nuotr.

Vašingtonas, rugpjūčio 14 d. (AFP-ELTA). Po brutalaus pasikėsinimo į Salmaną Rushdie‘į pastebimai išaugo susidomėjimas jo knygomis.
 
Šeštadienį į viršų šovė pirmiausiai romano „Šėtoniškos eilės“, už kurį rašytojui nuo 1989-ųjų yra grasinama mirtimi, pardavimai. Trys šio romano leidimai popietę užėmė aukščiausią poziciją „Amazon“ pardavimų sąraše. Po jų rikiavosi pirmasis S. Rushdie‘io bestseleris „Vidurnakčio vaikai“.
 
Apie aktyvų susidomėjimą Indijoje gimusio autoriaus knygomis pranešė ir knygynai. Tviteryje vartotojai ragino solidarumo su S. Rushdie‘iu vardan pirkti jo knygas.
 
S. Rushdie‘is peiliu ginkluoto užpuoliko buvo sunkiai sužeistas penktadienio vakarą per renginį scenoje JAV Niujorko valstijoje.
 
Dėl 1988 m. išleisto S. Rushdie‘io kūrinio „Šėtoniškos eilės“ kai kurie musulmonai įsižeidė, o Irano islamo revoliucijos vadas ajatola Ruhollah Khomeini paskelbė fatvą, ragindamas rašytoją nužudyti. Padėtis aprimo tik pačioje dešimtojo dešimtmečio pabaigoje, tačiau raginimas nužudyti rašytoją niekada nebuvo atšauktas.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.08.14; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.