Po pusės paros skrydžio iš JAV oro desanto divizijos kariai Lietuvoje nusileido parašiutais


Amerikiečių desantininkai. KAM nuotr.
JAV desantininkas. KAM nuotr.

Ankstyvą šeštadienio rytą Lietuvos padangę papuošė JAV oro desanto karių parašiutai. Gaižiūnų poligone vienas po kito leidosi legendinės JAV oro desanto divizijos kariai. 

Užduoties atlikimo vienetas „RECON“, kurį sudarė apie 100 amerikiečių desantininkų, pakilę iš nuolatinės dislokacijos vietos Šiaurės Karolinos valstijoje lėktuvu „C-17 Globemaster III“ ir perskridę Atlanto vandenyną sėkmingai nusileido Lietuvoje.

JAV kariuomenės 82-ojoje oro desanto divizijoje tarnauja aukščiausios kvalifikacijos oro desantininkai. 

82-osios oro desanto divizijos užduotis – per 18 valandų atlikti desanto operaciją iš oro ir apsaugoti svarbią vietovę. Divizija įkurta 1917 metais, per savo gyvavimo istoriją dalyvavo I-ajame bei II-ajame pasauliniuose karuose, o taip pat ir šiuolaikinėse operacijose.

„Kardo kirtis 2018“ (Saber Strike 2018) – tai JAV sausumos pajėgų vadavietės Europoje organizuojamos pratybos, kurių paskirtis – didinti dalyvaujančių šalių karių tarpusavio sąveiką vykdant plataus spektro karines operacijas. Mokymų metu akcentuojamas sąveikos tarp sausumos, jūrų ir oro operacinių pajėgų stiprinimas, taip pat treniruotės su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėmis grupėmis. Lietuvoje mokymai vyksta birželio 3-15 dienomis, juose dalyvaus per 6 tūkst. karių.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-06-10

print