Policija neigia sudariusi sąlygas įsigyti automobilius tik iš vieno gamintojo


Policija neigia sudariusi sąlygas viešųjų pirkimų sąlygomis įsigyti automobilius tik iš vieno gamintojo – esą reikalavimus atitinka du gamintojai – „Volkswagen“ ir „Mercedes“. Atsisakyti reikalavimų dėl automobilių specifikacijos policija galimybių nemato, nes jie esą yra susiję su policijos darbo poreikiais.

„Buvo nuskambėjusi klaidinga informacija, kad mes norime ir sudarėme sąlygas dalyvauti viešuose pirkimuose tik vienam tiekėjui. Tai yra netiesa. Pagal rinkos analizę, mes žinome, kad šiuo metu pagal mūsų poreikius yra gaminami dviejų gamintojų automobiliai. Tai yra komplektavimas – keturi varomieji ratai ir automatinė pavarų dėžė – yra dviejų gamintojų“, – sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas pabrėždamas, kad pirkimui buvo ruoštasi nuo praėjusių metų pabaigos, jam ruošiantis buvo analizuojama situacija ir Estijoje bei Suomijoje.

Jo kolega Edvardas Šileris taip pat patikino, kad pirkimas yra skaidrus, jo metu siekiama įsigyti priemones, kurios atitiktų policijos poreikius.

„Šalia visų kitų menkaverčių pastabų dėl gabaritų ir kitokių išmatavimų. Esminis momentas – kad mums svarbus yra pravažumas, kaip žinote, keliai Lietuvoje dar nėra pasiekę tą lygį, kad nebūtų svarbu, ar du ratai varomieji, ar keturi. Mums svarbu keturių varomųjų ratų bazė. Antras dalykas yra automatinė pavarų dėžė. Mūsų, kaip policijos pareigūnų, tikslas yra važiuojant ekstremaliomis sąlygomis kalbėti tiek per radijo ryšį, tiek naudotis navigacija, tiek kalbėti per garsiakalbį, kas yra privaloma policijos pareigūnams“, – apie furgono tipo automobiliams keliamus reikalavimus kalbėjo E. Šileris.

Pasak jo, rinkoje yra bent penki modeliai, kurie atitinka kitus reikalavimus, tačiau jie neturi keturių varomųjų ratų ir automatinės greičių dėžės.

„Jeigu kažkoks gamintojas nuspręstų į savo bazinį automobilį įmontuoti keturis varomuosius ratus ir automatinę greičių dėžę, tai konkurencija padidėtų bent iki penkių gamintojų“, – sakė E. Šileris.

Jo nuomone, taip pat negalima šiame konkurse ieškoti analogijų su „auksinių šaukštų“ istorija.

„Visi automobiliai, kuriuos policija yra nusipirkusi iki šios dienos, yra perkami pigesni nei rinkos kaina. (…) Nematome prielaidų, kad ir šiuo atveju mes galėtume nusipirkti dešimtimis kartų brangiau nei tai kainuoja rinkoje“, – sakė E. Šileris.

Policijos vadovybė neatmeta galimybės, kad gali būti kreipiamasi į teismą dėl institucijos garbės ir orumo įžeidimo.

„Mes nematome jokių variantų, kad mes keistume specifikaciją ir atsisakytume šitų reikalavimų – dėl keturių varomųjų ratų ir automatinės greičių dėžės“, – sakė E. Šileris.

VPT vadovė Diana Vilytė teigė, kad iš skelbimo techninėje specifikacijoje nurodytų reikalavimų buvo matyti, kad jos subalansuotos vienam tiekėjui.

„Gera naujiena yra tai, kad pirkimas sustabdytas pirkimo pradžioje. Policijos departamentas pateikė skelbimą su technine specifikacija, ir mes matome iš techninėje specifikacijoje nurodytų reikalavimų, kad jie subalansuoti vienam tiekėjui“, – Eltai sakė D. Vilytė.

VPT vadovės teigimu, viešajame pirkime nurodytas minimalus ketinamų pirkti automobilių kiekis yra 120 vienetų su galimybe papildomai pirkti 36 vienetus. Vieno automobilio kaina siektų apie 30 tūkst. eurų, tad visa pirkimo vertė siektų apie 3-4 mln. eurų.

VPT vadovė atkreipė dėmesį, kad tas konkursas nebus paskelbtas, todėl niekas nepatyrė nuostolių, nebus praradimų.

„Nesinori tų auksinių šaukštų istorijų daugiau, kiek įmanoma prevenciškai užkardant viešųjų pirkimų pažeidimus dar pačioje pradžioje, kai tik skelbiama, kai sąlygose užkoduota vieno tiekėjo galimybė dalyvauti konkurse, kiti net neina. Niekas nepatyrė jokių nuostolių, nebus jokių praradimų, klausimas yra apie tiekėjus“, – sakė D. Vilytė.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.16; 04:00

print