Politologas Stanislavas Belkovskis: „Putinas iš anksto žinojo apie planuojamus teroro aktus Paryžiuje, nes Islamo valstybėje turi užtektinai agentų – informatorių“


Rusijos slaptosios tarnybos gali pasigirti žinančios, kas dedasi ISIL ir ką planuoja daryti šios valstybės vadai. Tai – ne fantastika ir ne stebuklinė pasaka.

Rusijos slaptosios tarnybos ten yra užverbausios aukšto rango agentų – informatorių, pasirinktų dar Irano – Irako karo metu. Ši aplinkybė leidžia manyti, jog Vladimiras Putinas negalėjo nežinoti, esą lapkričio 13-ąją Islamo valstybės kariai planuoja teroro akcijas Prancūzijos sostinėje.

Tokios nuomonės laikosi politologas Stanislavas Belkovskis. Šią savo versiją jis išdėstė ir radijui „Echo Moskvy“.

„Akivaizdu, jog Vladimiras Putinas žinojo apie Paryžiaus laukiančią bėdą iš anksto, nes jis turi daug sumanių patyrusių agentų Islamo valstybės vadovybėje. Juk Islamo valstybės kariniai vadovai – buvę Sadamo Huseino kariškiai. O tai reiškia, kad jie itin lojalūs buvusiai Sovietų Sąjungai ir dabarinei Rusijai. Taigi atmesti versiją, jog Rusijos GRU ar kitos panašaus pobūdžio struktūros neturi savo akių ir ausų Islamo valstybėje, – kvaila“, – svarsto politologas S.Belkovskis.

Politologas S.Belkovskis spėja, jog Maskva buvo užverbavusi įtakingų aukšto rango kariškių Irake dar iki Irako – Irano karo. O Irako – Irano karo metu Rusijos slaptosios tarnybos savo pozicijas tik dar labiau sustiprino šiame regione. Beje, Rusijos šnipus šiame regione kuravo asmeniškai pats Jevgenijus Primakovas, buvęs Rusijos žvalgybos vadovas, gilus Artimųjų Rytų problematikos žinovas.

Šios politologo S.Belkovskio įžvalgos labai panašios į tiesą.

Informacijos šaltinis – Gordonua.com.

Aleksandro Chomenkos (Gordonua.com) nuotraukoje: politologas Stanislavas Belkovskis.

Slaptai.lt redakcijos prierašas.

O Prancūzijos prezidentas Fransua Holandas skuba į Maskvą. Prancūzijos vadovas prašys V.Putino pagalbos tramdant teroristus, nors V.Putinas, jei būtų norėjęs, realią pagalbą prancūzams būtų suteikęs žymiai anksčiau – dar iki lapkričio 13-osios tragedijos.

Štai kodėl Prancūzijos vadovybės pozicija ne tik keista ar dviprasmiška, bet ir kvaila, ciniška. Prancūzijos lyderiai linkę bendradarbiauti su Kremliumi, kuriam buvo ypač naudingas Paryžiuje pralietas kraujas.

2015.11.20; 06:54

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *