Politologė apie neįvykusius referendumus: nemokšiškumas baudžiamas


Politologė Rima Urbonaitė. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.
Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė teigia, kad neįvykę du referendumai yra akivaizdi valdančiųjų nesėkmė.

„Pirmiausia reikia galvoti, kad darant referendumus jiems reikia pasiruošti, o ne tiktai populistiškai bandyti mobilizuoti rinkėją ir sukurti pramogą, kad jis tave paglostytų balsuodamas už tavo kandidatą. Tai, aš manau, kad tai tiktai parodo, jog trumparegystė ir nemokšiškumas vis dėlto gali būti baudžiamas“, – Eltai referendumų rezultatus komentavo R. Urbonaitė.

Komentuodama „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kalbas apie referendumo pakartojimą, politologė teigia, kad tokiais dalykais reikėtų nespekuliuoti. 

„Kartoti visada galima, bet, tiesą sakant, manau, kad negalima rengti referendumų tokiais klausimais kas pusmetį ar kas metus. Taip kad esmė yra ta, jog politikai neturi trumparegiškai, desperatiškai siekti kažkokio konkretaus rezultato, kurio jie patys užsimanė“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad kartu su prezidento rinkimais, Lietuvoje vyko balsavimas dėl dviejų referendumų – galimybės įgyti dvigubą pilietybę ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.13; 06:45
print