Ponas buvo, bet pražuvo


Penkios populiariausios versijos, kodėl ir kur dingo Vladimiras Putinas

Šiomis dienomis Ukrainos ir Rusijos žiniasklaida suko galvą, kur prapuolė RF prezidentas Vladimiras Putinas: jis, girdi, jau savaitę nesirodo viešumoje, o valstybinė žiniasklaida tiražuoja jo pasenusius pareiškimus. Leidinys „Novoje vremia“ sudarė Putino dingimo versijų reitingą.

1. „Putinas susirgo. Ši versija pasirodė po to, kai įtakinga tarptautinė agentūra Reuters, remdamasi šaltiniu iš Kazachstano valdžios,kovo 11 dieną pranešė, kad RF prezidento vizitas į Astaną atšaukiamas dėl ligos. Peskovas tuojau pat paneigė tą pranešimą, tačiau nauja informacinio bumo vija įsisuko po Rusijos žiniasklaidos naujienos, kad Kremlius šviežią naujieną apie Putino susitikimą pailiustravo savaitės senumo nuotrauka.

Čia pat prisidėjo ir tie, kas mano, kad RF prezidentas reguliariai atlieka veido odos patempimą, ir jo nebuvimas visiškai gali būti susijęs su kosmetinėmis procedūromis, kurios neleidžia jam kurį laiką rodytis viešai.

2. Putinas mirė. Po to, kai gandai apie RF prezidento ligą pasiekė visuotinės antiputiniškos isterijos mastus visame Runete (ru.net), pastabose ir tinklaraščiuose pasirodė hipotezių, kad Putinas mirė. Tam jokių patvirtinimų nėra, o ir apgavikiški pranešimai apie diktatorių mirtį – įprasta daugelio geltonųjų leidinių praktika visame pasaulyje.

Kaip pavyzdžiai pateikiami Uho Čiaveso ir Josifo Stalino atvejai, apie kurių mirtį buvo pranešta ne iš karto. Ši versija atrodo nelabai tikėtina, nes ji pagrįsta antipatija ir neapykanta RF prezidentui kaip žmogui, kuris užpuolė Ukrainą ir griauna Rusiją. Apie ligas, dėl kurių galėjo mirti diktatorius, anksčiau visai nieko nebuvo žinoma. Nebent informacija apie nugaros skausmą, kurį Kremlius taip pat neigė.

3. Putinas tapo rūmų perversmo auka. Tą hipotezę aktyviai kelia Rusijos apžvalgininkai ir ekspertai. Jų argumentai, kad kova dėl valdžios Rusijoje kilo tarp dviejų įtakos grupių (artimiausios Putino aplinkos ir vadinamosios didelio karo grupės), atrodo visiškai rimtai. Tų nesutarimų katalizatoriumi ar rezultatu kaip tik tapo Boriso Nemcovo nužudymas.

Po jo prasidėjo konflikto aktyvioji fazė, ir dabar analitikų prognozės skiriasi: ar Nemcovo nužudymo organizatoriai mėgina nuversti Putiną, kurio bendražygiai užleidžia pozicijas, ar finalinės grumtynės dar tik prieš akis, ir įtempta kova Rusijos politikų sluoksniuose tik prasideda.

Ši versija atrodo gana tikėtina, nes jos šalininkai gana raštingai argumentuoja tai, kad Putino sostas kliba.

4. Putinas suplanavo savo dingimą, nes rengiasi plataus masto karui. Kol Runetas įsitempęs laukia komiško trilerio apie Putino dingimą pabaigos, JAV skelbia naujas sankcijas, o Vakarai teikia naują pagalbą Ukrainai, kad lokalizuotų konfliktą Donbase.

Visa tai vyksta nuolat pasaulinei žiniasklaidai skelbiant, kad Putinas plės puolimą Ukrainoje tol, kol ES ir JAV laikysis susitaikymo pozicijos. Iš principo, Briuselis ir Vašingtonas tą ir daro. Kijevas, savo ruožtu, kasdien kalba, kad Maskva rengiasi puolimui, ir patvirtina savo žodžius, kad rusai ir smogikai sudarė Donbose galinčią kovoti armiją, kuri kiekvieną akimirką pasirengusi atakai.

Tad triukšmelis apie „dingimą“ gali būti naudingas Putinui, nes suteikia jam pranašumo Ukrainos teritorijoms netikėtai užgrobti ir priešininkams suklaidinti.

5. Putinas gyvas ir sveikas. Rusijos prezidentui iš tikrųjų viskas gerai, o pranešimai apie jo nelengvą likimą pastarosiomis paromis – vien tik insinuacijos, pakurstytos antikarinės ir antiputiniškos retorikos. Pats Putinas gal išvyko pailsėti ar leidžia laiką su artimaisiais, nenorėdamas eikvoti jėgų, kad paneigtų ar patvirtintų gyvenąs ramiai. Šiaip ar taip, daugelis lyderių ir žinomų žmonių vienaip ar kitaip kartkartėmis nesirodo viešumoje ilgą laiką, ir tai dažniausiai nesusiję su jų mirtimi ar ligomis.

Bet vis tiek triukšmas apie „dingimą“ padarė žalos lyderio autoritetui, nes atskleidė daugybę galimų silpnųjų vietų Rusijos valdžioje, kuri iš pirmo žvilgsnio yra amžina ir nepajudinama“.

Kaip praneša leidinys „Obozrevatel“, rusų politologas Dmitrijus Oreškinas mano, kad Rusijos prezidentas pasislėpė, kad priimtų svarbius sprendimus ir rastų išeitį iš padėties Ukrainoje, į kurią jis pats save ir įklampino.

Šaltinis: Obozrevatel.com

2015.03.13; 12:41

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *