Popiežius pajuokavo: kai kas norėjo mano mirties


Popiežius Pranciškus juokavo, kad „kai kurie žmonės norėjo, jog mirčiau“, o kardinolai jau rengėsi jį pakeisti po šią vasarą jam atliktos storosios žarnos operacijos, antradienį rašoma žiniasklaidoje.
 
84 metų pontifikas tai pasakė per susitikimą su kolegomis jėzuitais Bratislavoje rugsėjo 12 d., rašo jėzuitų žurnalas „La Civilta Cattolica“.
 
Paklaustas vieno iš susirinkusiųjų, kaip jam sekasi, Pranciškus atsakė: „dar gyvas, nors kai kurie norėjo, kad būčiau miręs. Žinau, jog net buvo susitikę prelatai, manę, kad popiežiaus būklė rimtesnė, nei buvo pasakyta. Jie rengėsi konklavai. Tai štai!“
 
Kai popiežius miršta ar išeina į pensiją, kardinolai susirenka slaptoje konklavoje, kad iš savo būrio išrinktų kitą popiežių.
 
„Ačiū Dievui, man viskas gerai. Sprendimo operuotis nenorėjau priimti, – tęsė Pranciškus. – Mane įkalbėjo slaugytoja. Jos kartais supranta situaciją geriau nei gydytojai, nes tiesiogiai bendrauja su pacientais.“
 
Liepos 4 d. Pranciškui buvo atlikta operacija po uždegimo, kuris išsivystė žarnyno gleivinėje. Po 10 dienų jis buvo išleistas iš ligoninės.
 
Tai ne pirmas kartas, kai popiežius komentuoja gandus, susijusius su jo sveikata. Praėjusį mėnesį žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams, kad gali atsistatydinti, Ispanijos radijui „Cope“ jis sakė, kad jam „tai net nešovė į galvą“.
 
Argentinietis popiežiumi buvo išrinktas 2013 m. po šoką sukėlusio jo pirmtako Benedikto XVI atsistatydinimo.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.09.22; 05:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.