Portalas opentown.org: Borisas Nemcovas nušautas ne ant tilto


Mažai vilčių, jog Boriso Nemcovo nužudymas bus objektyviai ištirtas.

Mažai vilčių, jog pasaulis sužinos šios politinės žmogžudystės užsakovų bei vykdytojų pavardes.

Greičiausiai nutiks, kaip nutiko tiriant Anos Politkovskajos, Boriso Berezovskio ar Aleksandro Litvinenkos mirties aplinkybes: klausimų ir versijų – daug, tikrumo ir atsakymų – mažai.

Ypač sulauksime daug klaidinančių, painiojančių, dezinformuojančių versijų.

Kremliaus diktatoriui Vladimirui Putinui palankios jėgos, įskaitant ir Čečėnijos vadovą Ramzaną Kadyrovą, jau net suplukusios įrodinėja, esą Rusijos opozicijos lyderio mirtis Rusijos prezidentui nebuvo naudinga, esą čia savo ranką pridėjo Vakarų slaptosios tarnybos, trokšdamos diskredituoti „vargšą V.Putiną ir jo komandą“. Įtarimų šešėlis metamas net ir Ukrainos SBU.

Žinoma, JAV ar Ukrainos slaptųjų tarnybų pėdsaką įžvelgiančių „ekspertų“ išvadomis netikime. Tačiau esama pavojaus (taip dažniausiai nutinka po bet kurios rezonansinės, politinę potekstę turinčios žmogžudystės), kad pėdsakus sumėtyti norinčios jėgos specialiai į viešąją erdvę paleis dešimtis keisčiausių versijų, kad mus, norinčius žinoti tiesą, kuo labiau suklaidintų.

Būtent: kuo daugiau versijų, tuo didesnė tikimybė pasimesti informacijos gausoje. Be to, kai viešoji erdvė mirgėte mirga nuo fantastiškiausių išvadų, tuo plačiąjai visuomenei greičiau nusibos … ieškoti teisybės.

Taigi į kiekvieną nūnai pateikiamą versiją derėtų žvelgti atsargiai, kritiškai. Ir vis dėlto portalo opentown.org versija sudomino. Šis internetinis leidinys teigia, kad Rusijos opozicijos lyderis buvo nušautas ne ant tilto.

Pagrindinės opentown.org versijos

Oficialioji versija teigia, esą B.Nemcovas su savo drauge ėjo per tiltą savo namų link. Prie pėsčiųjų laiptų tykojęs šaulys paleido šešis šūvius iš „Makarov“ pistoleto, įšoko į lėtai tiltu važiavusį baltos spalvos automobilį ir pabėgo iš nusikaltimo vietos. 

Medikai oficialiai tvirtina, esą B.Nemcovas mirė nuo paskutiniojo šūvio praėjus dviems minutėms. Visi sužeidimai – mirtini. B.Nemcovas sužeistas į galvą per kaklą, širdį, skrandį, plaučius ir kepenis. Visos keturios kulkos esą paleistos į nugarą.

Ką byloja vaizdo įrašas iš stebėjimo kameros? 

Matome, kaip 23:31:12 valandą prie su drauge einančio B.Nemcovo privažiuoja sniego valymo mašina. Tiesa, vėliau paaiškėjo, jog tai – ne sniego valymo mašina, o vaakuminis dujų siurblys, skirtas gatvės dulkėms ir nešvarumams surinkti. Keista, kad B.Nemcovas vaikšiojo su drauge pliaupiant lietui be skėčių. 

23:31:16 valandą užfiksuota, kaip žudikas išnyra iš automobilio “vaakuminis dulkių siurblys“ ant važiuojamosios tilto dalies, kaip tik tuo metu privažiuoja baltos ar pilkos spalvos automobilis, ir žudikas į jį įsėda. 

Ką tai galėtų reikšti? Tai reiškia, kad šaulys savo juodą darbą suspėjo atlikti vos per keturias sekundes. Dar tiksliau tariant, per keturias sekundes išėjo iš už uždangos (laiptų) ir šešis sykius iššovė iš „Makarov“ modelio pistoleto.

Kas čia įtartino? „Makarov“ šūvių greitis – trisdešimt šūvių per 60 sekundžių. Taigi šešiems šūviams būtų prireikę mažų mažiausiai 12 sekundžių. Vadinasi, per keturias sekundes jis negalėjo spėt iššauti šešis sykius.

Taigi žudikas vis tik negalėjo suspėt per keturias sekundes išeiti iš už uždangos, taikliai iššauti šešis kartus ir įšokti į tiltu važiuojantį baltąjį automobilį.

Kodėl gulėjo ant nugaros?

Įtartina ir tai, kad vaizdo kameros po egzekucijos užfiksavo B.Nemcovą gulintį ant nugaros, nors jis, logiškai mąstant, turėtų gulėti veidu į asfaltą. Mat visi šūviai buvo mirtini. Be to, tarp pirmojo ir paskutiniojo šūvio – šešios sekundės. Ar mirtinai jau pirmuoju šūviu sužeistas vyras galėjo ant kojų išsilaikyti būtent šešetą sekundžių ir tik po to nukristi ant nugaros?

Neatmestina versija, kad jis savo kūnu sąmoningai ar nesąmoningai pridengė draugę arba pati draugė šūvių metu prilaikė B.Nemcovą. Tačiau tada ji vėliau turėjo nustumti jį būtent taip, kad jis kristų ant nugaros, kaip užfiksuota nuotraukose iš žmogžudystės vietos. 

Kodėl nėra kraujo?

Nuotraukoje, kurioje matyti momentas, kai atvyko medikai, žaizdų nematyti. Natūralu: šauta į nugarą, o B.Nemcovas guli ant nugaros. Tad žaizdų negalima matyti. Bet kodėl ant asfalto nematyti kraujo? Kur kraujas? 

Toje vietoje tiltas nuožulniai pakrypęs, taigi nuotraukose turėjo būti užfiksuota daug kraujo. Esant tokiems sunkiems sužeidimams į gyvybiškai svarbius organus kraujo negalėjo nebūti. 

Skelbiama, kad jis mirė po dviejų minučių. O statistika tokia: per minutę žmogaus širdis perpumpuoja 6 litrus kraujo, 10 proc. žmogaus kraujo yra kepenyse (500-700 gramų), kurias taip pat sužalojo kulka, 8 proc. kraujo esama smegenyse, kurios taip pat buvo sužalotos. Tad B.Nemcovas turėjo gulėti kraujo klane.

Kodėl niekas negirdėjo šūvių?

Dar viena svarbi detalė: nuo žmogžudystės vietos iki autobusų sustojimo stotelės – tik 130 metrų. Tačiau iki šiol nėra nė vieno liudininko, kuris būtų girdėjęs aidint šūvius. O ir be autobusų sustojimo stotelėje laukiančiųjų Maskvoje tokiu metu toje vietoje turėjo būti daug žmonių, kurie būtų girdėję šūvius. 

Tad arba penktadienį Maskvos centras buvo be žmonių, arba šūvių nebuvo. O gal šaudyta naudojant garso ir liepsnos slopintuvą? 

Kaip pasielgė vakuuminio dulkių siurblio vairuotojas?

Vakuuminio dulkių siurblio vairuotojas neneigia, kad veidrodėlyje matė gulintį žmogų, tada sustojo, pakalbėjo su B.Nemcovo palydove keletą minučių ir nuvažiavo. Ar nekeistas šis abejingumas?

Sunku patikėti

Taip pat sunku patikėti, kad moteris, kurios akyse nužudė B.Nemcovą, ir kurios pačios vos nenušovė samdomi žudikai, ramiai stovėtų – nebandytų garsiai šauktis pagalbos? Juk ji tuo metu vargu ar žinojo, jog B.Nemcovas jau tikrai miręs ir jam jau nepadės jokie medikai. 

Keistai atrodo ir B.Nemcovo palydovės pokalbis su vakuuminio dulkių siurblio vairuotoju.

Tad kokias išvadas galėtume padaryti?

Ar tik nebus taip, kad B.Nemcovas nužudytas visai ne ant tilto?

Greičiausiai B.Nemcovą nužudė prieš tai į nugarą, ir tik paskui pribaigė jį į nugarą. Šaudyta tikrai iš „Makarovo“. Tokias žaizdas palieka būtent „Makarov“. 

Taigi manekenės palydovas, kurį mums pristato kaip B.Nemcovą, turėjo būti tas pats žmogus, kuris pasprunka baltu automobiliu. 

„Vakuuminio dulkių siurblio“ mašina yra ideali, kad ja būtų atvežtas kūnas ir per keturias sekundes numestas ant tilto.

Ši versija – siaubinga? Bet tik ji paaiškina, kodėl niekas negirdėjo šūvių ir kodėl nėra kraujo. Kodėl pasiturintis žmogus su drauge nusprendė pasivaikščioti lyjant lietui, o ne važiuoti taksi? Ši versija paaiškina ir tai, kodėl „vakuuminio dulkių siurblio“ vairuotojas judėjo taip lėtai, o paskui išvyko iš įvykio vietos, ir kodėl manekenė bendrauja būtent su juo nekeldama triukšmo, isterijos, nešaukdama į pagalbą praeivių.

Štai tokią versiją skelbia opentown.org. Ką apie ją mano slaptai.lt skaitytojai?

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: nužudytas Rusijos opozicijos lyderis Borisas Nemcovas.

2015.03.04; 07:10 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.