Pramonės asociacija: beveik dviem šimtams Europos oro uostų gresia bankrotas


Kijevo Boryspilio oro uostas. Slaptai.lt nuotr.

Beveik 200 Europos oro uostų ateinančiais mėnesiais gali grėsti bankrotas, jei neatsigaus keleivių paklausa, antradienį įspėjo viena pramonės asociacija, valstybėms svarstant įvesti naujų karantino priemonių kovai su antrąja COVID-19 banga.
 
Tarptautinė oro uostų taryba teigė, kad 193 oro uostai, kuriems gresia nemokumas, yra daugiausiai regioniniai oro uostai, kuriais naudojasi vietos bendruomenės. Tačiau jie atsakingi už daugiau nei ketvirtį milijono darbo vietų ir sukuria 12 mlrd. eurų BVP.
 
„Oro uostų uždarymo grėsmė reiškia, kad Europa susiduria su tikimybe, jog gali žlugti reikšminga oro transporto sistemos dalis, nebent vyriausybės suteiktų reikiamą paramą“, – teigia pramonės asociacija.
 
Nemažai Europos valstybių šalia paramos visoms bendrovėms, paveiktoms su pandemija susijusių apribojimų, ėmėsi teikti tikslinę pagalbą ir oro linijoms.
 
Oro uostų tarybos duomenimis, oro uostų keleivių srautai spalio viduryje buvo sumažėję net 74 proc., o tai reiškia, kad oro uostai ir oro linijos susiduria su sunkumais padengiant eksploatavimo išlaidas.
 
Pramonės asociacija taip pat paragino Europos valstybes keliautojus verčiau daugiau testuoti, o ne taikyti karantiną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.28; 05:34
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *