Prancūzija pradėjo tyrimą dėl „Fox News” operatoriaus žūties


Fox News

Paryžius, kovo 16 d. (AFP-ELTA). Prancūzijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl karo nusikaltimo – dėl prancūzų ir airių kilmės „Fox News“ operatoriaus Pierre‘o Zakrzewskio mirties. Jis buvo nušautas netoli Kijevo, fiksuodamas karą Ukrainoje, sakoma trečiadienį paskelbtame oficialiame pranešime.
 
Prancūzijos specialieji kovos su terorizmu prokurorai tirs galimus kaltinimus dėl „tyčinio žalos padarymo tarptautinės teisės saugomam asmeniui“ ir „tyčinio išpuolio prieš civilius, kurie nedalyvavo karo veiksmuose“.
 
Prancūzijos prokurorams neretai tenka tirti bylas dėl smurtinės piliečių mirties užsienyje.
 
P. Zakrzewskis ir ukrainiečių prodiuserė Oleksandra Kuvšynova žuvo, o „Fox“ korespondentas Benjaminas Hallas buvo sužeistas, kai pirmadienį Horenkoje, šalia Kyjivo, buvo apšaudytas jų automobilis.
 
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves‘as Le Drianas trečiadienį pareiškė užuojautą ir pridūrė, kad „ginkluotosios pajėgos turi pareigą apsaugoti žurnalistus pagal tarptautinę humanitarinę teisę“.
 
Per tris savaites trunkantį karą žuvo ir daugiau žiniasklaidos darbuotojų, įskaitant JAV dokumentinių filmų kūrėją Brentą Renaud ir ukrainiečių reporterį Jevgenijų Sakuną.
 
Ukrainos parlamento žmogaus teisių vadovė Liudmyla Denisova antradienį pranešė, kad dar vienas ukrainiečių žurnalistas Viktoras Dudaras žuvo per mūšius aplink pietinį Mykolajivo uostamiestį.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.03.17; 08:45
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *