Prancūzija: Reno mieste nuo šautinės žaizdos mirė jaunas čečėnas


Prancūzijos vakaruose esančio Reno miesto ligoninėje nuo šautinės žaizdos mirė atvykėlis iš Čečėnijos. Tai ketvirtadienio vakarą pranešė prokuratūros atstovai.
 
23 metų vyras buvo sužeistas trečiadienį Klionė rajone. Pasak prokuroro Philippe`o Astruco, po kilusio trumpo kivirčo vienas žmogus paleido du šūvius į penkių asmenų grupę netoli prekybos centro. Šie ėmė vytis šaulį, nuaidėjo dar keli šūviai. Į koją buvo lengvai sužeistas pirmojo nukentėjusiojo brolis.
 
Vėliau šaulys buvo sulaikytas. Tai buvo 21 metų vyras, žinomas policijai dėl daugelio teisės pažeidimų, susijusių su narkotikais. Sulaikytasis atsisakė duoti policijai parodymus. Kaip praneša AFP, remdamasi pareigūnais, lengvai sužeistas jaunuolis 2017 metų liepą nepilnamečių bylų teismo jau buvo nuteistas penkerius metus kalėti už mėginimą 2012 metais pasmaugti Klionė rajone esančio licėjaus moksleivį.
 
Kaip paaiškino prokuroras, „vieta, kur įvyko incidentas, žinoma kaip kvaišalų prekybos taškas“. Diena anksčiau ten buvo užpulti du žmonės.
 
„Šių užpuolimų ir šaudynių ryšys kol kas nenustatytas“, – sakė  Ph. Astrucas.
 
Incidento aplinkybes tiria speciali regiono juridinė tarnyba (Jirs).
 
Incidentai, kuriuose dalyvauja Prancūzijos čečėnų bendruomenės nariai, nėra retas reiškinys šalyje. Pavyzdžiui, 2020 metų birželį Dižono mieste Prancūzijos rytuose keturias naktis vyko susirėmimai tarp kelių dešimčių čečėnų ir atvykėlių iš Šiaurės Afrikos. Jų metu buvo naudojami šaunamieji ir šaltieji ginklai, beisbolo lazdos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.19; 02:00 
print