Prancūzijoje didėja M. Le Pen partijos populiarumas


Marine Le Pen. EPA – ELTA nuotr.

Likus metams iki prezidento rinkimų, Prancūzijoje didėja parama dešiniosios populistės Marine Le Pen partijai. „Nacionalinio sambūrio“ (RN), kuris anksčiau vadinosi „Nacionaliniu frontu“, idėjoms pritaria 29 proc. prancūzų, rodo apklausa, kurią stoties „Franceinfo“ ir laikraščio „Le Monde“ užsakymu atliko nuomonės tyrimo institutas „Kantar“. Tai yra trijų procentinių punktų padidėjimas per metus.
 
Didžiausio pritarimo RN idėjos sulaukė 2014-aisiais, kai jas rėmė 34 proc. respondentų. Dabar tik šiek tiek mažiau nei pusė apklaustųjų (49 proc.) mano, kad partija kelia pavojų demokratijai Prancūzijoje. 42 proc. tuo tarpu įsitikinę, kad RN pavojaus šalies demokratijai nekelia – tai didžiausias rodiklis atsakant į šį klausimą nuo 2014-ųjų. Likusi dalis respondentų nuomonės neturėjo.
 
Kartu vėl išaugo dalis tų žmonių, kurie dar niekad nebalsavo už RN, tačiau svarsto tai daryti, skelbia „Kantar“.
 
Beveik ketvirtadalis apklaustųjų (24 proc.) mano, kad M. Le Pen būtų gera prezidentė ir laiko ją sąžininga ir patikima. Daugiau kaip pusė galvoja, kad ji ryžtinga (67 proc.) ir geba priimti sprendimus (53 proc.).
 
M. Le Pen jau paskelbė, kad sieks prezidento posto po metų vyksiančiuose rinkimuose. Po skaudaus savo pralaimėjimo Emmanueliui Macronui, teisininkė dabar tikisi revanšo.
 
Ekspertai prognozuoja nuožmią kovą tarp E. Macrono ir M. Le Pen 2022 metų pavasarį vyksiančiuose rinkimuose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.11; 00:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *