Prancūzijoje sulaikytas Rusijos senatorius įtariamas pinigų plovimu


Prancūzijoje sulaikytas Rusijos senatorius Suleimanas Karimovas įtariamas pinigų, įgytų vengiant mokėti mokesčius, plovimu. Tai trečiadienį pranešė laikraštis „Le Figaro“, remdamasis savo šaltiniu.

Leidinys pažymi, kad kalbama apie „kelias dešimtis milijonų eurų“.

Be to, „Le Figaro“ rašo, kad kartu su S. Kerimovu buvo sulaikyti keturi žmonės. Pasak laikraščio, tai – „asmenys, kuriuos jis samdė arba kurie dirbo įvairiuose jam priklausančiuose nekilnojamojo turto objektuose Žydrajame krante“.

Pagal tyrėjų versiją, S. Kerimovas, kaip spėjama, per tarpininkus ir fiktyvias firmas, supirkinėjo nekilnojamojo turto objektus Žydrajame krante, pavyzdžiui, Antibo kyšulyje, kur mėgsta poilsiauti turtuoliai. Dokumentuose buvo nurodoma mažesnė namų pirkimo kaina, kad reikėtų mokėti mažiau mokesčių.

Rusijos Federacijos Tarybos narys S. Kerimovas buvo sulaikytas pirmadienį Nicos oro uoste ir pristatytas į policijos nuovadą.

Oficialus Prancūzijos URM atstovas pareiškė, kad S. Kerimovo diplomatinis imunitetas galioja tik jo veiksmams vykdant oficialius įgaliojimus, ar jis taikytinas šiuo atveju, nustatys teismas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.23; 03:30

print