Prancūzijos diplomatas: „Brexito“ atidėjimas iki sausio 31 d. – labai tikėtinas


„Brexito“ atidėjimas iki sausio 31 d. yra labai tikėtinas, pareiškė Prancūzijos diplomatinio korpuso šaltinis, ES šalių ambasadoriams pirmadienį ketinant aptarti naują Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo atidėjimą.
 
„Labai tikėtina, kad bus pasiektas susitarimas“ dėl „Brexito“ atidėjimo iki sausio 31-osios, tikino šaltinis po sekamdienį surengto Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono ir JK premjero Boriso Johnsono pokalbio telefonu.
 
Prancūzijos diplomato pareiškimas apie trijų mėnesių „Brexito“ atidėjimą yra labai reikšmingas dar ir dėl to, kad Paryžius anksčiau itin skeptiškai žiūrėjo į tolesnį JK išstojimo proceso vilkinimą.
 
Pats E. Macronas ne kartą išreiškė nekantrumą dėl besikartojančių „Brexito“ atidėjimų. Pasak Prancūzijos prezidento, tai trukdo jo ES reformų vizijai.
 
„Atidėjimo sąlygos buvo patikslintos ir įtvirtintos, ypač dėl to, kad (JK ir ES pasiektas) susitarimas nebus keičiamas“, – pridūrė Prancūzijos diplomatas.
„Prancūzija primygtinai reikalavo būtinųjų sąlygų, kad išlaikytų 27 (likusių ES narių) vienybę“, – teigė jis.
 
ES šaltiniai taip pat tvirtino, kad Jungtinė Karalystė galės išstoti iš ES ir anksčiau – lapkričio 30-ąją ar gruodžio 31-ąją, jei B. Johnsonui pavyks iki tol įtikinti parlamentą patvirtinti jo suderėtą „Brexito“ susitarimą.
 
Britų parlamentarai pirmadienį vakare balsuos dėl B. Johnsono siūlymo gruodžio 12 d. surengti pirmalaikius rinkimus.
 
Prancūzų šaltinio teigimu, pirmalaikių rinkimų JK tikimybė „per savaitgalį akivaizdžiai išaugo“. Manoma, kad pirmalaikiai rinkimai gali pakeisti parlamento sudėtį ir padėti B. Johnsonui „prastumti“ išstojimo susitarimą.
 
„Brexitui“ prieštaraujantys Škotijos nacionalinė partija (SNP) ir liberalai demokratai savaitgalį tvirtino palaikysiantys pirmalaikius rinkimus, tačiau su tam tikromis sąlygomis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.28; 11:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.