Prancūzijos „geltonosios liemenės“ mobilizuojasi naujiems protestams


Tūkstančiai prieš vyriausybę nusiteikusių demonstrantų šeštadienį išėjo į Prancūzijos miestų gatves ir pradėjo naują „geltonųjų liemenių“ protestų etapą prieš šalies prezidentą Emmanuelį Macroną, kurį jie kaltina ignoruojant skurstančiuosius.

„Geltonosios liemenės“ vėl išeina į gatves. EPA – ELTA nuotr.

Pareigūnai pažadėjo netoleruoti smurto, kuris lydėjo savaitinius protestus nuo tada, kai jie prasidėjo prieš du mėnesius. Šalyje dislokuota 80 tūkst. saugumo pajėgų.

Lapkritį prasidėję protestai gerokai smogė Prancūzijos verslui. Dėl jų prarasta milijonai eurų Kalėdų laikotarpio pajamų, nes pirkėjai stengėsi išvengti protestų.

Judėjimas, kuris prasidėjo protestais dėl aukštų mokesčių už kurą, tapo plataus pobūdžio E. Macrono politikos atmetimu, nes jam esą labiau rūpi turtingieji, o ne kaimo vietovių ar nedidelių Prancūzijos miestų gyventojai.

E. Macronas paragino kitą savaitę pradėti nacionalines diskusijas, kad išgirstų rinkėjų skundus. Jis jau pristatė 10 mlrd. eurų (11,5 mlrd. JAV dolerių) finansinės paramos paketą mažai uždirbantiems asmenims ir pakeitė mokesčio už kurą padidinimo planus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.13; 02:00

print