Prasideda Malaizijos lėktuvą numušusių separatistų teismas


Už reisu MH17 skridusio lėktuvo numušimą atsakinga Rusija. Raketos „Buk“ liekanos. EPA – ELTA nuotr.

Nyderlandų teismas pirmadienį pradeda klausytis įrodymų, surinktų prieš tris Rusijos piliečius ir vieną Ukrainos pilietį, įtariamus 2014 metais, prasidėjus karui Ukrainos rytuose, numušus „Malaysia Airlines“ lėktuvą, skridusį reisu MH17.
 
Teismo procesas oficialiai prasidėjo 2020 metų kovą, tačiau iki šiol daugiausiai buvo nagrinėjami teisiniai argumentai dėl įrodymų, surinktų po katastrofos, kurioje žuvo 298 keleiviai ir įgula, iš jų – 196 Nyderlandų piliečiai, priimtinumo.
 
Keturi įtariamieji – Rusijos piliečiai Olegas Pulatovas, Igoris Girkinas, Sergejus Dubinskis, taip pat Ukrainos pilietis Leonidas Charčenka – teisiami už akių. Tik O. Pulatovui teisme atstovauja advokatai.
 
„Teismas pradės MH17 baudžiamąjį procesą iš esmės ir, išnagrinėjęs bei aptaręs prokurorų pateiktus duomenis, nušvies pagrindinius klausimus, kuriuos jis jau pradėjo spręsti“, – sakoma teismo pranešime.
 
„Ar (lėktuvą skridusį reisu) MH17 numušė „BUK“ raketa? Ar „BUK“ raketa buvo paleista iš žemės ūkio lauko netoli Pervomaiskojės? Ar kaltinamieji ten dalyvavo?“, – vardijami klausimai pranešime.
 
Lėktuvas „Boeing 777“ skrido iš Amsterdamo Šipolio oro uosto į Kvala Lumpūrą ir buvo numuštas virš Rytų Ukrainos dalies, kurią kontroliavo prorusiški sukilėliai.
 
Tarptautinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad katastrofą sukėlė „BUK“ raketa iš Rusijos armijos 53-iosios priešlėktuvinių raketų brigados, įsikūrusios Kursko mieste.
 
Visi keturi įtariamieji yra kaltinami vadovavimu separatistų sukilėliams, kovojantiems su teisėta Kijevo valdžia.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.07; 10:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.