Prezidentas G. Nausėda susitiko su Japonijos garbės konsulais ir ambasadoriais


Pirmąją viešnagės Japonijos sostinėje Tokijuje dieną per iškilmingą vakarienę prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su Japonijos garbės konsulais, Japonijos ir Lietuvos draugystės parlamentinės grupės pirmininku Hirofumiu Nakasone, Japonijos vyriausybės pareigūnais, buvusiais Japonijos ambasadoriais Lietuvoje ir mūsų šalies draugais, aptarė Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą.
 
„Spalį sukako 28-eri metai, kai Lietuva ir Japonija atkūrė diplomatinius santykius. Per tą laiką Lietuva sustiprėjo ir tapo atsakinga Europos Sąjungos bei NATO nare. Nors Lietuvą ir Japoniją skiria didelis atstumas, kultūriniai skirtumai, mums pavyko užmegzti tvirtus, bendromis vertybėmis ir abipuse pagarba paremtus ryšius. Dvišalis ekonominis bendradarbiavimas leidžia optimistiškai vertinti ateitį. Daug perspektyvų matome mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje, kur lietuvių ir japonų mokslininkus sieja vaisinga partnerystė. Tai, kad mūsų šalys vis dažniau žvelgia viena kryptimi, būtų neįmanoma be nuoširdaus Lietuvos draugų Japonijoje įsitraukimo“, – teigė prezidentas, išreiškęs padėką Japonijos parlamento draugystės su Lietuva lygos pirmininkui H. Nakasonei už paramą, pagalbą ir supratimą visais Lietuvai svarbiais klausimais.
 
Darbo vizito metu Tokijuje prezidentas daugiausia dėmesio skiria dvišalių santykių su Japonija stiprinimui politinėje, ekonominėje ir kultūrinėje plotmėse. Planuojamas susitikimas su Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamoriu Oshima.
 
Lietuvos prezidento dienotvarkėje numatytas dalyvavimas ir atidarymo kalba Lietuvos ir Japonijos verslo forume bei susitikimas su didžiausių Japonijos korporacijų, planuojančių investicijas Lietuvoje, vadovais.
 
Prezidentas apsilankys Čiunės Sugiharos memorialiniame muziejuje, padės gėlių prie šio japonų diplomato, kovotojo už tautų laisvę ir žmogaus teises paminklo. Gifu miesto universitete šalies vadovui bus suteiktas garbės daktaro laipsnis. Šia proga G. Nausėda skaitys paskaitą „Lietuva ir Japonija: kelias pirmyn“. 
 
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė Tokijuje lankysis Tokijo mokykloje, puoselėjančioje santykius su Lietuva, bei Keio universitete, Retų ir nediagnozuotų ligų centre, Medicininių tyrimų ir plėtros agentūroje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.22; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.