Prezidentas įteikė Sausio 13-osios atminimo medalius


Prezidentas Gitanas Nausėda Sausio 13-osios atminimo medaliais apdovanojo Lietuvos ir Ukrainos piliečius, aktyviai gynusius Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
 
Prezidentūros pranešime spaudai skelbiama, kad, pagerbiant Lietuvos nepriklausomybei nusipelniusius žmones, valstybės apdovanojimai skirti 24 asmenims. Nuo 2002 m. tai yra pirmas kartas, kuomet apdovanojami ir 11 ukrainiečių, teikusių paramą Lietuvai per 1991 metų sausio įvykius.
 
„Grėsmingomis 1991 metų dienomis mes įsitikinome, kad mirtino pavojaus akivaizdoje valstybės piliečiai yra tvirčiausia jos atrama. Ne barikados, ne pastatų sienos ar televizijos siųstuvai, o savo Tėvynės verti sūnūs ir dukterys sudarė tą paskutinį ir svarbiausią barjerą, kurio neįveikė karinė agresija“, – pranešime spaudai sakė G. Nausėda.
 
Šalies vadovas Prezidentūros pranešime spaudai taip pat akcentavo, kad net ir juodžiausioje tamsoje mūsų laisvės gynėjai išlaikė viltį, suvaldė baimę ir pasipriešino. Savanoriškai stoję ginti svarbiausių jaunos valstybės institucijų, jie užtikrino nepriklausomos Lietuvos išlikimą ir savo pavyzdžiu parodė pasauliui, kad mes išties nusipelnome būti laisvi.
 
„Net ir didžiausio pavojaus akivaizdoje Lietuva neliko vieniša. Su didele pagarba prisimename tuos, kurie svetimuose kraštuose protestavo ir smerkė kraujo praliejimą. Dėkojame tiems, kurie su mūsų laisvės gynėjais dalinosi pavojais, už Lietuvos ribų rinko ir gabeno paramą, o kai kurie, kaip mūsų draugai ukrainiečiai, – net prisiekė Lietuvos Respublikai“, – teigė valstybės vadovas.
 
Penktadienį Prezidentūroje lietuviams ir ukrainiečiams įteikti Sausio 13-osios atminimo medaliai liudija ir tautas vienijantį laisvės siekį, ir įamžina drauge atliktą žygdarbį, rašoma pranešime spaudai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.11; 00:40
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.