Prezidentė aptars būtinus pokyčius probacijos sistemoje


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį, lapkričio 10 d., su Kalėjimų departamento direktore Živile Mikėnaite ir Policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu aptarė, kokių priemonių reikia imtis, kad probacijos sistema veiktų efektyviai, ir kaip užtikrinti veiksmingą socialinę nuteistųjų reabilitaciją.  

Prezidentė praėjusį penktadienį lankėsi Kražiuose, kur įvykusi žudynių tragedija sukrėtė visą Lietuvą ir iškėlė daug klausimų, reikalaujančių neatidėliotinų sprendimų. Vienas pagrindinių – dėl probacijos sistemos veiklos.

Probacijos įstatymas, priimtas prieš trejus metus, numato nuolatinę priežiūrą ir stebėseną tų asmenų, kuriems bausmės vykdymas yra atidėtas arba kurie yra lygtinai paleisti iš pataisos namų. Tokia priežiūra, kurios metu turi būti taikomos socialinės reabilitacijos programos, buvo paskirta ir Kražių tragedijos įtariamajam.  

Probuojamųjų priežiūrą vykdo probacijos tarnybos, pavaldžios Kalėjimų departamentui. Probacijos tarnybų priežiūroje šiuo metu yra 8738 asmenys. 

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2015.11.10; 08:05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *