Prezidentė ir Premjeras pasveikino Ukrainą nacionalinės šventės proga


Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino Ukrainą minint Nepriklausomybės dieną.

Sveikinime, adresuotame Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai, Lietuvos vadovė pabrėžė, kad, nepaisant daugelio iššūkių, Ukraina gali didžiuotis reikšmingais pasiekimais nuosekliai stiprinant santykius su Europos Sąjunga.

Anot Prezidentės, tai naujo dvišalio bendradarbiavimo etapas, ne tik atveriantis Europos duris stipresniam ekonominiam ir politiniam dialogui tarp abiejų valstybių, bet ir sukuriantis svarbų pamatą dar spartesnei asmeninių ryšių, visuomeninio, kultūrinio, akademinio bendradarbiavimo plėtrai.

„Jūsų šaliai, išvargintai ilgos ir sudėtingos kovos, nuoširdžiai linkiu niekada neprarasti atsakomybės už savo žmones, budrumo ir ryžto toliau atidžiai puoselėjant europietišką gyvenimo būdą ir demokratijos vertybes, stiprinant saugumą ir vienybę bei užtikrinant, kad modernios Ukrainos, jos reformų ir ekonomikos progreso naudą pajaustų visi Ukrainos žmonės“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Savo ir visos Lietuvos žmonių vardu sveikindama Ukrainą Nepriklausomybės metinių proga Prezidentė palinkėjo drąsos bei veržlumo, visokeriopos sėkmės ir klestėjimo, taikos bei vienybės.

Ministras Pirmininkas S. Skvernelis nacionalinės šventės proga pasveikino Ukrainos Vyriausybės vadovą Volodymyrą Groismaną.

„Nuoširdžiai linkiu, visiems Jūsų šalies gyventojams neprarasti ryžto ir stiprybės įveikiant iššūkius žengiant demokratijos keliu. Noriu Jus patikinti, kad Lietuva išlieka tvirta Jūsų šalies pasirinkto kelio į europietiškos, vieningos bei laisvos Ukrainos ateitį partnerė ir rėmėja“, – sakoma Vyriausybės vadovo S. Skvernelio sveikinime.

Premjeras pabrėžė, kad šie metai liudija istorinį Ukrainos ir Europos Sąjungos santykių etapą.

„Naudodamasis šia proga noriu pasveikinti Jus ir Jūsų Vyriausybę įsigaliojus beviziam režimui su Europos Sąjungos šalimis bei nuo š. m. rugsėjo 1 d. įsigaliosiančios Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos sutarties proga. Tikiu, kad šie reikšmingi ir ilgai siekti laimėjimai prisidės prie mūsų šalių glaudesnio tarpusavio pažinimo bei dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo“, – rašoma Premjero sveikinime.

Ministras Pirmininkas kviečia Ukrainos Premjerą artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje su vizitu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.25; 07:07

print