Prezidentė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Afganistane


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Afganistano Islamo Respublikai Rokui Bernotui.

Šalies vadovė su ambasadoriumi aptarė saugumo situaciją regione, dvišalį Lietuvos ir Afganistano bendradarbiavimą,  ekonominių ryšių stiprinimo galimybes.

Pasak Prezidentės, šiuo metu labai svarbus Lietuvos ir Afganistano bendradarbiavimas saugumo bei stabilumo užtikrinimo srityse. Šiuo metu 20 Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos atstovų dalyvauja misijoje „Tvirta parama“.

2013 metais buvo užbaigta 8 metus trukusi, Lietuvos  vadovaujama, Provincijos atkūrimo grupės misija Goro provincijoje. Lietuvos užsienio reikalų ministerija 2006–2015 m. Afganistane finansavo 229 projektus. Projektai įgyvendinti švietimo, gero valdymo ir įstatymo viršenybės,  socialinės apsaugos ir infrastruktūros gerinimo, kultūrinių ryšių stiprinimo srityse.

Taip pat Lietuva prisidėjo prie kultūros paveldo apsaugos, visuomenės informavimo finansavo. Didžiausi projektai buvo įgyvendinti Čagčarane, kur finansuotos provincijos ligoninės rekonstrukcijos, vaikų centro statybos, gatvių rekonstrukcijos projektai. 

Prezidentė su ambasadoriumi taip pat aptarė prekybos ryšių plėtros galimybes. 2014 m. Lietuvos ir Afganistano prekybos apyvarta siekė 7,39 mln. eurų. Lietuva į Afganistaną eksportuoja naftos ir alyvos produktus, autotransporto priemones, vilkikus ir kitas prekes.

Lietuva diplomatinius santykius su Afganistanu užmezgė prieš 85 metus, 1930 m. gruodžio 9 d.

1950 m. gimęs R. Bernotas yra pirmasis Lietuvos ambasadorius Afganistanui, reziduosiantis ir savo funkcijas vykdysiantis Vilniuje. Ambasadorius studijavo chemiją Vilniaus universitete ir Tarptautines studijas Oksforde, turi gamtos mokslų daktaro laipsnį. Nuo 1991 m. R. Bernotas dirba Užsienio reikalų ministerijoje. 1998–1999 ėjo viceministro pareigas, 1999–2003 buvo ambasadoriumi Europos Taryboje, 2006–2010 m. Kinijoje, 2010–2014 m. Kazachstane. Ambasadorius moka anglų, rusų, lenkų, vokiečių, italų, prancūzų ir kinų kalbas.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2015.11.27; 04:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.