Prezidentė pasveikino JAV Nepriklausomybės dienos proga


Print

Pirmadienis, liepos 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Baracką Obamą Nepriklausomybės dienos proga. 

JAV vėliava

„JAV išlieka ištikimiausia mus vienijančių – demokratijos ir laisvės – idealų gynėja. Šiemet minime dvidešimt penkerių metų atnaujintų diplomatinių santykių tarp mūsų šalių sukaktį. Prisimindami įspūdingą mūsų valstybių ir tautų paramos, bendradarbiavimo ir draugystės istoriją, džiaugiamės, kad turime tokią ypatingą partnerę“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Pasak šalies vadovės, JAV ne kartą įrodė savo pasiryžimą būti tvirta viso Europos žemyno sąjungininke. Prezidentė pabrėžė, jog vertiname Jungtinių Amerikos Valstijų dėmesį bendrai Europos darbotvarkei, principingą požiūrį esminiais saugumo ir gynybos klausimais.

Savo sveikinimo laiške JAV vadovui Prezidentė padėkojo už moralinę poziciją ir asmenines pastangas stiprinti Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos valstybių vienybę. Taip pat už siekį telkti visos transatlantinės bendruomenės pajėgumus, ryžtą puoselėjant stabilumą ir taiką, žmonių saugumą ir bendras vertybes kituose pasaulio regionuose.

Nepriklausomybės dienos proga Lietuvos vadovė visiems amerikiečiams ir JAV draugams palinkėjo visokeriopos sėkmės, taikos ir nuotaikingos šventės.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.07.04; 08:58