Prezidentė suteikė malonę 4 asmenims


Penktadienis, gruodžio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo 4 asmenims.

Marijona Kikilienė atleista nuo likusios piniginės baudos. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į sunkią nuteistosios materialinę padėtį ir prastą sveikatą.

Viktorui Knizevičiui teismo paskirta piniginė bauda sumažinta dešimčia tūkstančių eurų. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į tai, kad asmuo išlaiko nepilnametę dukrą ir yra sunkios sveikatos būklės.

Gendručiui Masiliūnui laisvės atėmimo bausmė sumažinta dvejais metais. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į nuteistojo asmenybę, amžių ir nusikaltimo pobūdį. Nuteistojo priežiūros reikia dalies darbingumo netekusiai žmonai.

Giedriui Medelinskui laisvės atėmimo bausmė sumažinta dvejais metais. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į nuteistojo asmenybę ir nusikaltimo pobūdį. Nuteistasis turi mažametį vaiką, sunkiai serga.

Malonės komisijos posėdis įvyko 2016 m. gruodžio 22 d. Posėdyje buvo svarstomi 144 nuteistųjų malonės prašymai.

Malonės gali prašyti visi Lietuvos ir kitų valstybių teismų nuteisti Lietuvos piliečiai. Prašančiajam malonės gali būti dovanota laisvė, sutrumpintas laisvės atėmimo laikas arba sumažinta kita teismo skirta bausmė.

Malonės komisiją sudaro Lietuvos Aukščiausiojo ir Apeliacinio Teismų pirmininkai, teisingumo ministras, generalinis prokuroras, Kalinių globos draugijos, Lietuvos teisininkų draugijos, Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijos atstovai, Prezidentės patarėjai teisės klausimais.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.12.25; 04:33

print