Prezidentei skirtas garbingas Karolio Didžiojo apdovanojimas


Šeštadienis, gruodžio 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijos miestas Aachenas skiria vieną garbingiausių apdovanojimų Europoje – Karolio Didžiojo apdovanojimą (Charlemagne Prize).

 Prezidentei šis apdovanojimas skiriamas už Lietuvos indėlį kuriant Europos Sąjungos vienybę ir visos Europos ekonominį stabilumą.

Karolio Didžiojo apdovanojimo komiteto teigimu, Lietuva yra susitelkimo, pasiaukojimo ir sėkmės pavyzdys kaip įveikti krizę bei sudėtingus finansinius išbandymus.

 „Tai labai garbingas Lietuvos ir jos žmonių įvertinimas. Džiaugiuosi, kad mūsų indėlis kuriant visos Europos vienybę ir sėkmingą ateitį yra pripažįstamas ir aukštai vertinamas. Tai ypač svarbu Lietuvai rengiantis pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai kitų metų antrą pusmetį”, – sakė Prezidentė.

Apie apdovanojimą Lietuvos vadovę telefonu informavo Aacheno meras.

1950 m. įsteigtas apdovanojimas yra teikiamas už ypatingus nuopelnus Europos idėjai ir vienybei. Juo apdovanoti Europos Sąjungos įkūrėjai – Konradas Adenaueris (Konrad Adenauer), Robertas Šumanas (Robert Shuman), Žanas Monė (Jean Monnet), taip pat Vinstonas Čerčilis (Winston Churchill), Vaclavas Havelas (Vaclav Havel), Bilas Klintonas (Bill Clinton), Fransua Miteranas (François Mitterrand), Karalius Chuanas Karlosas II (Juan Carlos II), Angela Merkel, Toni Bleiras (Tony Blair), Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) ir kiti įžymus Europos bei pasaulio lyderiai.

Apdovanojimas Prezidentei bus įteiktas 2013 m. gegužės 9 d. Aachene.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba

2012.12.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *