Prezidentūroje atidaromas moderniausias regione Valstybės pažinimo centras


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kovo 10 d. 14 val. atidarys Prezidentūros teritorijoje įsikūrusį Valstybės pažinimo centrą.

Daugiau kaip 2 metus kurtas centras taps moderniausia pilietiškumo galerija ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione. Čia, pasitelkiant naujausias technologijas, bus pristatoma demokratinės valstybės ir jos institucijų veikla, demonstruojama, kaip jos kūrime gali dalyvauti šalies piliečiai.

Kiekvienas muziejaus lankytojas gaus planšetę – interaktyvųjį vedlį, papildysiantį ir išplėsiantį muziejuje esančių ekspozicijų turinį. 

Per tris aukštus išsidėsčiusiose muziejaus ekspozicijose bus galima išgirsti virtualioje realybėje atgijusių mokslininkų komentarus, apžiūrėti už Sąjūdžio kandidatus balsuoti agitavusį seną žiguliuką. Centro lankytojai galės ne tik susipažinti su pateikta informacija, bet ir patys prisidėti kuriant naujas ekspozicijas.

Naudodami Google maps žmonės keliaus per Lietuvą, žymės jiems mieliausias šalies vietas, kurs savo šeimos, klasės ar bendruomenės herbus, sudarinės pastarąjį 100-metį gimusių ir prie valstybės kūrimo prisidėjusių žmonių gimtinių žemėlapį. Šiuolaikinių technologijų ir realybę papildančių priemonių dėka muziejaus svečiai galės patys subalansuoti valstybės biudžetą, susipažinti su Prezidentūros istorija ir įvairias pjūviais tyrinėti Lietuvą.

Valstybės pažinimo centro virtualioje erdvėje lankytojai galės susitikti su atkurtos Lietuvos vadovais. Į centro lankytojus virtualioje realybėje kreipsis ir apie pilietiškumą kalbės plaukikė ir olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, krepšininkai Mantas Kalnietis ir Martynas Pocius, filosofas Leonidas Donskis, politologas Alvydas Jokūbaitis, Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo vyriausias treneris Valdas Dambrauskas, grupės „Skylė“ lyderė Aistė Smilgevičiūtė, operos dainininkas Rafailas Karpis, radijo stoties „Zip FM“ laidų vedėjai Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys, muzikantas Viktoras Diawara, Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų atstovai, partizaninio judėjimo dalyviai ir kiti.

Valstybės pažinimo centrą kūrė daugiau kaip 40 skirtingų sričių specialistų – architektai, dizaineriai, istorikai, politologai, menotyrininkai, vizualiųjų medijų, informacinių technologijų atstovai.

Inovatyviausias šalies muziejus užima 1031 kvadratinio metro plotą. Čia nemokamai vyks ne tik ekskursijos ar diskusijos, bet ir mokyklų organizuojamos politologijos, ekonomikos, pilietiškumo pamokos.  

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2016.03.10; 06:06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *