Prie prezidentūros piketavo basi tėčiai


Prie Prezidentūros susirinko basi tėčiai, protestuojantys prieš galimybių pasą vaikams. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Penktadienį prie Prezidentūros susirinko basi tėčiai, protestuojantys prieš galimybių pasą vaikams. Anot jų, mamos vis dar nesulaukia tinkamos Prezidentūros reakcijos, o vaikai ir toliau tampa politinių žaidimų įkaitais.
 
„Solidarizuojamės su mamomis. Tai parodomoji akcija, mamų darbo tęsimas. Mes stovime ne kaip vergai prieš ponus, o kaip vaikų balsas“, – kalbėjo protesto organizatorius Ričardas Lekavičius.
 
Prie keliasdešimties protestuojančių tėčių prisijungė kelios mamos. Keli asmenys nusiavė batus, norėdami parodyti savo bejėgiškumą. Į protestą atvyko ir policijos pajėgos, o priėjimas prie Prezidentūros buvo užtvertas.
 
Dar prieš protestą savo socialiniame tinkle „Facebook” renginio organizatorius teigė, kad tėčiai rinksis, siekdami apsaugoti savo vaikus nuo diskriminavimo.
 
„Mums visiems rūpi Lietuvos vaikų ateitis. Norime, kad vaikai augtų be diskriminacijos ir segregacijos, laisvoje demokratinėje šalyje. (…) Laiko iki Šv. Kalėdų liko visai nedaug. Šventės yra viltingas laikas. Norėtųsi, kad galimybes tiek per šventes, tiek po jų laisvai gyventi turėtų visi Lietuvos vaikai“, – teigiama R. Lekavičiaus pranešime.
 
Be to, penktadienį ryte protestuojantys tėčiai išplatino laišką prezidentui Gitanui Nausėdai, kuriame ragino atsisakyti galimybių paso ir reikalavo netrypti vaikų orumo.
 
„Nepritariame galimybių pasui, pabrėždami, kad pasirinkimo laisvė priklauso kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui. Vis labiau jaučiame grėsmę: bandoma sugriauti tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį, siekiama ardyti šeimų santarvę, vaikai tampa politinių žaidimų įkaitais. Už savo vaikų sveikatą ir auklėjimą esame atsakingi iki pilnametystės, tad kokios atsakomybės už savo sprendimus juos mokome, kai vakcina tampa bilietu į pramogas?” – rašoma tėčių laiške prezidentui.
Basi tėčiai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
„Ar mūsų kreipimasis ir noras susitikti yra mažiau reikšmingas už mamos, vienintelės sulaukusios Jūsų dėmesio ir pakviestos pasikalbėti, prašymą? Ar tradicinės vertybės ir jas puoselėjančios šeimos jau tapo nepageidaujamos mūsų valdose? Kuo virto prezidento priesaikos pažadas būti visiems lygiai teisingam?
 
Reikalaujame neleisti sutrypti mūsų vaikų orumo – surūšiuoti į geresnius ir prastesnius, turinčius ir neturinčius „galimybių“. Privalote mus išgirsti – VISI Lietuvos vaikai NORI ir TURI BŪTI suprasti, išklausyti. Vaikai neturi būti žeminami, iš jų negalima leisti tyčiotis”, – teigiama pranešime.
 
ELTA primena, kad dar lapkričio mėnesį Vyriausybė priėmė sprendimą nuo gruodžio 28 dienos vaikams nuo 12 metų įvesti galimybių paso reikalavimą. Vaikams nuo 12 metų įsigaliojo tos pačios taisyklės kaip šiuo metu nuo 16 metų – galimybių paso reikės einant į parduotuves, prekybos centrus, pramogų vietas, viešojo maitinimo įstaigas.
 
Reaguodamos dar į vykusius siūlymus įvesti reikalavimą, prie Vyriausybės rūmų susirinko basos mamos. Anot jų, galimybių paso įvedimas diskriminuotų dalį vaikų, sukeltų psichologinių problemų ypač jautriai paauglių amžiaus grupei.
 
Protesto organizatoriai ragino prie Vyriausybės palikti, organizatorių teigimu, prarastos vaikystės simbolį – vaikišką žaisliuką. Basomis kojomis ant šalto grindinio stovėdami protesto dalyviai simbolizavo savo bejėgiškumą.
Basi tėčiai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
Mamos taip pat kreipėsi į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamos nelikti abejingam.
 
„Kuo nuoširdžiausiai kreipiuosi į šalies vadovą gerbiamą Gitaną Nausėdą. Jūs esate ir tėtis. Todėl tikriausiai sutiksite, jog vaikų supriešinimas negali tapti pandemijos valdymo pasekme. Prašome išgirsti mus, kaip išgirdote ir kitas mamas, protestuojančias prieš diskriminaciją. Gyvename demokratinėje šalyje, todėl kiekviena pasirinkta taiki protesto forma yra galima. Mes pasirinkome tokią. Nes esame tik moterys, tik mamos. Mūsų ginklai – nuoširdumas ir taikumas“, – socialiniuose tinkluose rašė viena iš renginio organizatorių Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2021.12.03; 13:30
print