Priekaištai Amerikos specialiosioms tarnyboms


Amerikos kongresmenai įtarė, kad JAV specialiosios tarnybos nepakankamai greitai „suvokė mastus ir uždavinius sensacingos karinės operacijos“, kurią Rusija pradėjo Sirijoje, ir ryšium su tuo pradėjo patikrinimą, praneša Reuters, remdamasi anoniminiais šaltiniais Kongrese ir kitose JAV vyriausybinėse struktūrose.

Įstatymų leidėjai mano, kad žvalgyba galėjo „pražiopsoti arba neteisingai įvertinti“ nerimą keliančius signalus apie Rusiją.

Jeigu kongresmenų nuogąstavimai pasitvirtins, tai bus ne pirmas Amerikos specialiųjų tarnybų neapsižiūrėjimas per pastaruosius metus, pabrėžia Reuters, primindama, kad „netikėtas Maskvos įvykdytas Ukrainos Krymo užgrobimas“ ir „staigus Kinijos salų supylimo suaktyvinimas Pietų Kinijos jūroje“ irgi užklupo netikėtai.

Vienas iš informacijos šaltinių išdėstė prielaidą, jog „amerikiečiai ekspertai iš pradžių manė, kad Rusijos ginkluotės kaupimas Sirijoje greičiausiai yra pasirengimas „staigioms pratyboms“ arba laikinam jėgos demonstravimui, o ne ilgalaikiams didelio masto smūgiams į Asado priešus“.

Neįvardytas aukšto rango šaltinis iš prezidento administracijos nesutiko su dominuojančiu vertinimu, sakydamas, kad „jokių staigmenų“ nebuvo ir kad šalies vadovybė patenkinta žvalgybos duomenimis, gautais prieš pradedant Rusijos operaciją.

Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Maiklas Makfolas žiūri į situaciją kitu rakursu: „Kas būtų pasikeitę, jei mes apie tai būtume sužinoję keletą parų anksčiau? Jokių geresnių galimybių sustabdyti Putiną Sirijoje vis tiek nebuvo“. Publikacijos autoriai pabrėžia, jog „Amerikos valdininkai būtų galėję perspėti nuosaikią Sirijos opoziciją, kad ji galinti atsidurti Rusijos ugnies linijoje“.

Ir vis dėlto geriau viską žinoti apie planuojamą įvykį nei apie nutikimą, kuris jau įvykęs. Bent jau šito turėtų siekti JAV specialiosios tarnybos.

Vladimiras Putinas per susitikimą su Baraku Obama praėjusią savaitę neinformavo jo apie Rusijos planus pradėti puolimą, pranešė Reuters šaltiniai. „Rusas prezidentas mėgsta netikėtumo efektą“, – patvirtino Makfolas.

2015.10.12; 05:20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *