Prieš Kaliningrado atominę jėgainę kovojusį aktyvistą nuteisė kalėti dvejis metus


Rusijos aplinkosaugos aktyvistas Michailas Kostiajevas teisme Kaliningrade pasakė paskutinį žodį. M.Kostiajevas Kaliningrado teisme kaltinamas dėl finansinių sukčiavimų.

Šių metų kovo pabaigoje jis sulaikytas Černiachovske, kai grįžo iš Lietuvos, kur slapstėsi nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio. M. Kostiajevas teisme teigė, kad jo byla sufabrikuota, o liudininkams daromas spaudimas. Teismas nuosprendį pakelbė penktadienį. Jis nuteistas kalėti dvejis metus sugriežtinto režimo kolonijoje.

M. Kostiajevas kaltinamas apgaulės būdu pasisavinęs 250 tūkst. rublių, kurie iš biudžeto buvo skirti jo vadovautam gyvūnų pagalbos fondui. Prokuratūra reikalauja M. Kostiajevui penkerių metų kalėjimo. Baimindamasis susidorojimo, jis lapkričio 1 dieną praėjusiais metais nepasirodė teisme Kaliningrade ir atvyko į Lietuvą, kur paprašė politinio prieglobsčio.

M. Kostiajevas nesėkmingai siekė inicijuoti referendumą dėl planų Kaliningrado srityje statyti Baltijos atominę elektrinę netoli sienos su Lietuva. Tiksliau tariant, jis prieštaravo Rusijos planams statyti atominę jėgainę Kaliningrado srityje (buvusi Mažoji Lietuva). Tačiau jis prieštaravo ir Baltarusijos bei Lietuvos planams statyti savas atomines jėgaines.

Tada M.Kostiajevas kartu su Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos žaliaisiais ir visuomenės veikėjais įkūrė koaliciją, siekiančią pasipriešinti planams be viešų diskusijų regione statyti tris atomines elektrines. Jo šalininkai mano, kad M. Kostiajevui pateikti kaltinimai tiesiogiai susiję su jo veikla siekiant užkirsti kelią neskaidriam Baltijos AE projekto įgyvendinimui.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: dvejis metus kalėti nuteistas Michailas Kostiajevas.

Parengta pagal newkaliningrad.ru pranešimus

2012.04.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.