Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gaisravietėje Alytuje baigia darbus


Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gaisravietėje Alytuje baigia darbus, tačiau vykdys stebėseną, pirmadienį pranešė Alytaus miesto savivaldybė.
Kaip feisbuke nurodo savivaldybė, teritoriją vis dar saugo policijos pareigūnai.
 
Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija taip pat kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl rezervuare susikaupusio vandens ištyrimo. Taip pat bus kreipiamasi į statinių priežiūros specialistus, kad būtų įvertintos esamos pastato konstrukcijos.
 
Medicininės reabilitacijos ir sporto centre penktadienį buvo paimti patalpų oro taršos tyrimai. Kaip nurodo savivaldybė, sulaukus rezultatų bus žinoma, ar centro gyventojams saugu grįžti namo.
 
ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos.
 
Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės. Jis užgesintas penktadienį.
 
Penktadienį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba paskelbė, kad tyrimai parodė, jog gaisro paveiktoje Alytaus rajono teritorijoje esančių ūkių pienas yra užterštas kenksmingomis medžiagomis.
 
Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, uždrausta tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti.
 
Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą yra pavadinęs viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių. Jo teigimu, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.28; 11:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.