Princas Čarlzas „atsiprašė“ rusų


Reaguodamas į tarptautinį triukšmą ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos prašymą paaiškinti, kai jis, kaip pranešama, palygino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną su Hitleriu, Jo Karališkoji Didenybė Princas Čarlzas šiandien išplatino tokį atsiprašymo laišką Rusijos žmonėms:

„Mano brangieji rusai,

Vakar buvo pranešta, kad aš palyginau jūsų prezidentą Putiną su Hitleriu. Jei taip komentuodamas aš kokiu nors būdu įžeidžiau jus, aš labai atsiprašau. Adolfas Hitleris buvo vienas iš baisiausių piktadarių pasaulio istorijoje, ir prezidento Putino palyginimas su juo buvo ne vietoje.

Ką aš būčiau turėjęs pasakyti ir ką aš jums sakau dabar, yra tai, kad vadovas Putinas kartais elgiasi hitleriškai.

Paimkime, pavyzdžiui, jo polinkį užimti teritoriją, kuri jam nepriklauso, ir tada prijungti ją prie savo šalies, ir t.t.  Ar jūs pavadintumėte tokį elgesį hitlerišku ar ne hitlerišku? Iš ten kur sėdžiu  tai labiau panašu į tai, ką Hitleris padarytų negu nepadarytų, todėl verdiktas turi būti – taip,vadovas gana hitleriškai veikia, kai jis tai daro.

Ir, ta pačia proga, ką manote apie Putino tankų panaudojimą? Tai taip pat labai hitleriška. Vėl gi, leiskite būti  tiksliu: aš nevadinau jo Hitleriu – bet jeigu jūs manote, kad galite naudoti tankus ir nebūti šiek tiek hitleriškais, kažkas negerai jūsų galvoje.

Kadangi aš padariau savo pastebėjimus, kai kurie britų politikai pasiūlė, kad aš atsisakyčiau savo teisių, kaip Velso princas ir britų sosto įpėdinis. Kitaip tariant, jie mano, kad aš neturiu teisės į žodžio laisvę. Jei atmintis veikia, praėjusiais trisdešimtaisiais vienas vadovas visaip bandė nubausti žmones už išsakytas mintis.  Nesiruošiu jų įvardinti, bet jei batai tinka …*

Pagarbiai,

H.R.H. princas Čarlzas

* jei batai tinka – jei pritaria

Iš The New Yorker, „An Apology from Prince Charles“ (posted by Andy Borowitz), May 22, 2014, išvertė Kastytis Stalioraitis.

Nuotraukoje: H.R.H princas Čarlzas, Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pavadinęs Hitleriu.

2014.05.23; 19:14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *