Prisipažino nužudęs du civilius azerbaidžaniečius


Vitalijus Balasanianas prisipažino nužudęs du civilius azerbaidžaniečius

Saulius Kizelavičius

Armėnijos spaudoje neseniai paskelbtas interviu su Kalnų Karabacho kare aktyviai dalyvavusiu armėnų separatistų vadeiva Vitalijumi Balasanianu. Šis vyras atvirai, viešai pareiškė, jog 1988-aisiais metais netoli Askerano būtent jis yra nužudęs du civilius azerbaidžaniečius.

Remiantis armėniška spauda, V.Balasanianas štai taip pasakė: „Aš buvau organizatorius, šaulys, žudikas. Aš prisipažįstu“.

Du ginklų neturėjusius taikius azerbaidžaniečių civilius šis vyras bus nušovęs 1988 metų vasario 22 dieną. Tądien keli šimtai azerbaidžaniečių iš Agdamo patraukė į tuometinį Stepanakertą (Kalnų Karabacho sostinė), kad pareikštų savo nuomonę – jie nesutinką su armėnų separatistų potvarkiais, girdi, Kalnų Karabachas privalo atsiskirti nuo Azerbaidžano ir kuo greičiau prisijungti prie Armėnijos.

Šiems jokios agresijos nerodžiusiems, tiesiog savo nuomonę pareikšti ketinusiems azerbaidžaniečiams netoli Askerano kelią pastojo ginkluotų armėnų būrys. Smogikai stengėsi sulaikyti azerbaidžaniečius. Armėnų smogikai nenorėjo, kad azerbaidžaniečiai patektų į Stepanakertą ir ten išdėstytų savo požiūrį dėl Kalnų Karabacho likimo. Armėniškojo separatizmo lyderiams buvo svarbu demonstruoti, esą visi tuometinio Kalnų Karabacho gyventojai trokšta kuo greičiau atsiskirti nuo Azerbaidžano. Jie jokiu būdu nenorėjo suteikti tribūnos Kalnų Karabacho azerbaidžaniečiams. 

Tarp ginkluotų armėnų buvo ir minėtasis V.Balasanianas. Susidūrimo metu buvo nužudyti du jokioms karinėms struktūros nepriklausę, jokių ginklų, net peilių, neturėję azerbaidžaniečiai – Ali Gadžijevas ir Bachtijaras Gulijevas.

Iki šiol Azerbaidžano teisėsauga nebuvo tikra, kas būtent šiems azerbaidžaniečiams atėmė gyvybes.

Dabar, remiantis Armėnijos spauda, galima tvirtinti, jog krauju suteptos būtent V.Balasaniano rankos.

Svarbu pabrėžti, kad nužudęs du azerbaidžaniečius V.Balasanianas netrukus paskirtas Askerane įsitvirtinusio separatistų būrio vadu. Tuometiniams antiazerbaidžanietiškai nusiteikusiems smogikams imponavo V.Balasaniano žiaurumas, šaltakraujiškumas?

Beje, šis vyras Armėnijoje iki šiol laikomas didvyriu, juo didžiuojamasi.

2019.10.19; 10:27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *