Pristatyta A. Kubiliaus kandidatūra į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas


Lietuvoje reziduojantiems Europos Tarybos valstybių narių ambasadoriams užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį pristatė Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus postą.


Užsienio šalių ambasadoriams pristatyta Andriaus Kubiliaus kandidatūra į Europos Tarybos generalinio sekretoriaus pareigas. URM nuotr.

Pristatydamas A. Kubilių, pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, L. Linkevičius pažymėjo puikius Lietuvos kandidato lyderystės ir valdymo įgūdžius, gebėjimus rasti kompromisus, kurie būtini Europos Tarybos generaliniam sekretoriui siekiant spręsti iššūkius, su kuriais susiduria organizacija. 

„Andrius Kubilius, du kartus ėjęs Lietuvos ministro pirmininko pareigas ypač sunkiais valstybei laikotarpiais, turi ne tik politinę patirtį, bet ir strateginį matymą, kuris reikalingas Europos Tarybai kovojant su šiandienos iššūkiais“, – sakė L. Linkevičius. 

Europos Taryba yra seniausia, 47 Europos valstybes vienijanti organizacija, kurios tikslai – teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių skatinimas bei apsauga. Lietuva šios organizacijos narė yra nuo 1993 metų. 

Europos Tarybos veiklai vadovauja generalinis sekretorius, renkamas penkerių metų kadencijai. Šiuo metu generalinis sekretorius yra norvegas Thorbjornas Jaglandas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.17; 09:35

print