Prof. Vytautas Landsbergis: keisti reikia ne įstatymus, o širdį


Minint Sąjūdžio trisdešimtmetį Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis paragino keisti ne įstatymus, o širdį. Jis taip pat pabrėžė, kad širdis ir kišenė kartais yra netoli, bet tai labai skirtingi dalykai.

„Keisti reikia ne įstatymus, o širdį. Ateikite dvasios kardiologai ir nesiūlykite persodinti Lietuvos žmogui pataikaujančio gyvulėlio širdį“, – Kovo 11-osios Akto salėje sakė V. Landsbergis.

Kalbėdamas apie Sąjūdžio pamoką, jis kvietė būti „ne dalybų dalyviais“, o darbų dalyviais.

„Širdis ir kišenė kartais netoli, bet tai labai skirtingi dalykai. Tuo atsišaukimu kol kas baigiu. Ačiū jums, pirmininke, už kantrybę, neišjungėte man kalbos dėl reklamos, ačiū kolegoms. Kreipiausi į jus šiandien kaip į dalyvius, tą žodį irgi išrado Sąjūdis. Būkite jais, bet ne dalybų dalyviais, kur mano gabaliukas, o darbų. Tokia Sąjūdžio pamoka“, – baigdamas kalbą, kuri sulaukė salės plojimų, sakė LPS iniciatyvinės grupės narys, LPS Seimo tarybos pirmininkas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Iškilmingame minėjime dalyvauja aukščiausieji valstybės vadovai, Seimo ir Vyriausybės nariai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės nariai, LPS iniciatyvinės grupės, LPS Seimo, LPS Seimo tarybos nariai, didžiulis būrys sąjūdiečių iš miestų ir rajonų ir kiti svečiai.

Šiemet sukanka 30 metų, kai buvo išrinkta Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio (LPS) iniciatyvinė grupė, įsteigtos Sąjūdžio rėmimo grupės miestuose ir rajonuose, įvyko Sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas, kuriame buvo patvirtintas Sąjūdžio Seimas ir išrinkta Sąjūdžio Seimo taryba.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.06.04; 14:29

print