Profesorius kaltinamas „padėjęs rusų šnipams“


Kopenhagos universiteto profesorius Timo Kivimaki, kuris Danijoje įtariamas šnipinėjęs Rusijai, net trejetą metų skaitė paskaitas Estijos diplomatų mokymo įstaigoje.

Diplomatų mokymo įstaigos vadovas Vahuras Made laikraščiui „Postimees“ sakė, jog jis pakvietė T. Kivimaki. Ponas T.Kivimaki buvo pakviestas kaip gerai žinomas savo srities specialistas, beje, kadaise dirbęs net su Suomijos buvusiu prezidentu Martti Ahtisaaru Indonezijoje atsakingų, svarbių separatistų ir vietos valdžios derybų metu.

Danijoje T. Kivimaki kaltinamas „padėjęs rusų šnipams“. Pats profesorius prisipažino, kad susitikinėjo su keturiais rusų diplomatais, tačiau, kaip jis pats pažymi, jam nepateikti jokie įrodymai, kad šie diplomatai užsiiminėjo šnipinėjimu.

XXX

Danų spauda šia tema rašo kur kas griežčiau. Suomių profesorius, dirbęs Kopenhagos universitete, sulaikytas pateikus kaltinimus dėl ryšių su Rusijos žvalgyba. Danų kontržvalgyba užfiksavo apie 20-imt slaptų profesoriaus Timo Kivimakio susitikimų su keturiais Rusijos ambasados darbuotojais.

Taip teigia didžiausias Kopenhagos dienraštis „Jyllands-Posten“. Pasak danų žurnalistų ir ekspertų, rusų žvalgybą labiausiai domino informacija, ką iš studentų ateityje galima būtų užverbuoti dirbti Rusijos labui.

T. Kivimakis kaltinimus neigia. Jis sako, kad susitikinėjęs ne su Rusijos žvalgybininkais, o su paprastais diplomatais ir kalbėjosi temomis, kurios prieinamos visiems. Prieš trejus metus T. Kivimakis kritikavo Švediją dėl jos neigiamo požiūrio į tada rengtą Rusijos koncerno projektą „Nord Stream“.

Nuotraukoje: estiškojo laikraščio „Postimees“, kuris daug dėmesio skiria ir šnipų temai, viršelis.

Parengta pagal INTERFAX, „Jyllands-Posten“ pranešimus

2012.04.18 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.