Prognozės savivaldos rinkimuose: nesutaria, kurie bus pirmi


Parlamentinių partijų lyderiai, nors ir pripažįsta, kad konkurencija yra didelė, savo galimybes savivaldos rinkimuose vertina optimistiškai. Ne mažiau kaip 300 mandatų savivaldybėse ir gero merų pasirodymo tikisi „valstiečių“, konservatorių ir socialdemokratų partijų pirmininkai.

Parlamentinių partijų lyderių prognozės savivaldos rinkimuose: nesutaria, kurie bus pirmi. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis savo partijai prognozuoja geriausią pasirodymą tarp visų partijų. 

,,Tikimės apie 300 vietų tarybose. Tai bus didžiausias skaičius iš visų partijų, o apie mero postų skaičių kol kas sunku pasakyti, bet pagal merų postų skaičių taip pat laimėsime“, – Eltai sakė R. Karbauskis. Politiko teigimu, keliami užmojai partijai yra realūs, nes „valstiečiai“ nacionaliniu mastu yra pastebimi, o jų darbai matomi. 

„Po dvejų su puse metų mes esame partija, kuri ne kažką pažadėjo, o partija, kuri padarė konkrečius darbus“, – teigė LVŽS pirmininkas.

Tačiau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad R. Karbauskis neturėtų būti toks optimistiškas. Pasak jo, didžiausią skaičių mandatų iškovos TS-LKD.

,,R. Karbauskis žadėjo laimėti visus rinkimus pradedant Šakiais, todėl aš esu linkęs sudvejoti jo orakulystės dovana. TS-LKD kelia sau lūkestį tarp partijų būti pirmiems, prisimindami 2015 metų rezultatą, kuomet buvome antra partija po socialdemokratų pagal savivaldybės tarybos narių skaičių. Tikimės, kad pavyks ir šiemet tai pasiekti, kiek būtent mandatų čia tikrai nėra taip svarbu“, – sakė G. Landsbergis. 

Kalbėdamas apie mero postų skaičių, G. Landsbergis tikino, kad dauguma savivaldybių konservatorių kandidatų turėtų išeiti į antrus turus. 

Tuo metu liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas buvo konkretesnis. Jis teigė, kad liberalai turėtų pasiekti 150-170 mandatų tarybose bei 8 mero postus.

,,Aiški lyderystė yra Rietave, Jurbarke, Joniškyje, Elektrėnuose, Trakuose. Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone tikimės, bet gali įvairiai atsitikti. Tauragėje, Kėdainiuose, Varėnoje, Anykščiuose, Zarasuose, Plungėje, Akmenėje mūsų žmonės pateks į antrus turus“, – Eltai sakė E. Gentvilas. 

,,Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas teigė, kad laimėtų tarybos narių mandatų skaičiaus jie kol kas neprognozuoja, bet, pasak jo, keturis mero postus žada laimėti.

,,Mes neskaičiuojame, mes dalyvaujame. Kiek mes laimėsime, tokia bus mūsų pergalė (…) Mes planuojame tris, keturis mero postus tikrai gauti. Visur didelė konkurencija, gal tik vienas kitas meras laimės iš pirmo turo. O dauguma bus antrajame ture, kuris nėra prognozuojamas. Vien tai, kad dalis rinkėjų nusivils ir neateis, kad jų kandidatų nėra, o kiti blaškysis. Bet Klaipėdos rajone, Panevėžyje, Kalvarijoje, manau, tikrai pateksime į antrą turą“, – sakė G. Kirkilas.

Socialdemokratų lyderio Gintauto Palucko teigimu, nepaisant stipriai pasikeitusios konkurencinės aplinkos, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) sieks išlaikyti turimus 11 merų postų. 

„Mes šiandien turime apie 300 mandatų ir 11 merų, mūsų tikslas ir toliau turėti ne mažiau kaip 11 tiesiogiai išrinktų merų ir turėti atstovus visose 60 savivaldybių. Konkretus skaičius yra labai sunkiai prognozuojamas“, – sakė LSDP pirmininkas. 

Savo ruožtu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis tvirtino, kad neketina prarasti jau turimų pozicijų. 

„Neturime tikslo šalyje paimti daug vietų ar daug postų – tai yra tik priemonė padėti žmonėms“, – sakė V. Tomaševskis. Pasak jo, LLRA-KŠS dalyvaus Vilniaus apskrityje, kurios rajonų savivaldybėse šiuo metu turi 65 mandatus. 

Tvarkos ir teisingumo (TT) partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis teigė, kad partija tikisi gauti tiek pat vietų tarybose, kaip ir praėjusiuose rinkimuose, – 81 mandatą. Pasak jo, mero postų ir toliau tikisi Kalvarijoje bei Šilutėje. R. Žemaitaitis taip pat mano, kad Raseiniuose, Šilalėje, Klaipėdoje, Gargžduose, Kretingoje, Pakruojyje, Pasvalyje, Prienuose, Lazdijuose TT kandidatai į merus išeis į antrąjį rinkimų turą. 

,,Tikimės gauti tiek vietų, kiek ir gavome praėjusias kadencijas, tai būtų idealiausia (…). Manau, merai bus ten, kur ir buvo praėjusias kadencijas. Tiek Kalvarijoje, Šilutėje. Labai geros pozicijos yra Raseiniuose, Šilalėje, Klaipėdoje, Gargžduose, Kretingoje, Pakruojyje, Pasvalyje, Prienuose, Lazdijuose. Yra nemažai žmonių tikrai, kurie daugelį metų dirba vicemerais, merais, direktoriais, visuomenininkais, tarybos nariais. Viskas priklausys nuo rinkimų aktyvumo“, – teigė R. Žemaitaitis.

Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldos rinkimuose. Rinkimų apylinkėse balsavimas vyks sekmadienį, kovo 3 dieną.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.03.01; 04:00

print