Programišiai iš “Anonymous” atakuoja valstybines Lenkijos internetines svetaines


Programišių grupuotė, pasivadinusi skambiu „Lenkijos pogrindis“ vardu, pradėjo masines atakas prieš oficialius Lenkijos vyriausybės tinklalapius.

Neoficialiomis žiniomis, programišių atakas išprovokavo oficialiosios Varšuvos planai ratifikuoti tarptautinę sutartį dėl kovos su internetiniu piratavimu.

Praėjusį savaitgalį kompiuterinių įsilaužėlių grupuotė „Anonymous“ pradėjo kryptingas atakas prieš Lenkijos prezidento, premjero ir parlamento svetaines. Programišiai teigia, jog tai – atsakas į planuojamą pasirašyti Tarptautinį prekybos susitarimą dėl kovos su intelektinės nuosavybės klastojimu (Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

Kiberaktyvistų grupė „Anonymous“ teigia šeštadienio vakarą organizavusi ataką prieš Lenkijos ministro pirmininko internetinę svetainę. Kaip praneša Lenkijos radijas, šis programišių žingsnis žengtas protestuojant prieš Lenkijos vyriausybės planus be konsultacijų su visuomene pasirašyti prieštaravimus keliantį tarptautinį susitarimą dėl intelektinės nuosavybės teisių apsaugos ACTA. Šį susitarimą planuojama pasirašyti sausio 26 dieną Tokijuje.

Parengta pagal AFP, LRT pranešimus.

2012.01.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.