Programišiai vos nesugriovė interneto visame pasaulyje


Tai atsitiko per nirtulingą dviejų interneto kompanijų konfliktą, pasakojama "Daily Mail" redakcijos žurnalistų straipsnyje. Viena nekomercinė kompanija Spamhaus bando blokuoti šiukšles, kaltindama kitą jas siuntinėjant.  Spamhaus tvirtina, kad yra labai smarkiai atakuojama. Numanomi kibernetiniai agresoriai – tie, kas nepatenkinti, kad Spamhaus įtraukė juos į „juodąjį sąrašą“.

Laikraštis spausdina buvusio NATO bunkerio Olandijoje nuotraukas, tvirtindamas, kad ten yra Cyberbunkerio štabas ir iš ten surengta didžiausia istorijoje įsilaužėlių ataka. Matyt, atakuojant nukentėjo ir paprasti vartotojai. „Milijonai žmonių jau pastebėjo sutrikimus naudojantis tokiais serveriais kaip Netflix, o taip pat sulėtintą portalų įsikrovimą“, – sakoma straipsnyje.

Leidinio duomenimis, viskas prasidėjo, kai Spamhaus įtraukė į „juodąjį sąrašą“ Olandijos Cyberbunekerį. Ekspertai perspėja: ataka gali sutrikdyti ir bankų paslaugas, ir elektroninio pašto darbą. Trečiadienį Egipto pakrančių apsauga sugavo tris narus, kurie perkirto povandeninį interneto kabelį. Tiesa, jų motyvai kol kas nežinomi.

Laikraštis taip pat praneša apie neseniai įsilaužėlių surengtą ataką prieš DNS sistemą, pažymėdamas, kad pavojus kyla į naują lygmenį. Styvas Linfordas, Spamhaus vadovas, interviu sakė, kad atakos mastai neregėti, gali užgriūti net vyriausybines kompiuterines sistemas. Savo ruožtu, toks Svenas Olafas Kamfiusas, save vadinantis oficialiu Cyberbunkerio atstovu, internete pareiškė, kad Spamhaus piktnaudžiauja savo padėtimi ir neturi teisės spręsti, kas turi būti daroma internete.

„Kibernetinės atakos – stiprėjanti grėsmė stambioms organizacijoms, kurių darbas priklauso nuo interneto“, – priduria laikraštis. Beje, dažnai atakas organizuoja ir įgyvendina įsilaužėliai mėgėjai, veikiantys iš namų. Kovo pradžioje buvo pranešta, kad dėl kibernetinės atakos prieš žinomus amerikiečius, tarp jų ir prieš Mišelę Obamą bei Taiherį Woodsą, įtariami rusų programišiai, neva  paskelbę informaciją apie nukentėjusiųjų finansus“.

 Šaltinis: Daily Mail

2013.04.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.