Programišių kibernetinė ataka Airijos sveikatos apsaugai kaštuos milijonus eurų


Airijos Sveikatos paslaugų tarnybos (HSE) informacinių sistemų, nukentėjusių praėjusią savaitę per kibernetinę ataką, atkūrimas gali atsieiti dešimtis milijonų eurų. Tai pirmadienį radijo stoties RTE laidoje „Morning Ireland“ pareiškė tarnybos vadovas Paulas Reidas.
 
„Mes turėsime atlikti rimtus atkūrimo darbus“, – sakė jis, pažymėdamas, kad išlaidos gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.
 
Valstybės ministras viešųjų pirkimų ir e. vyriausybės klausimams Ossianas Smythas pareiškė, kad jam nieko nežinoma apie duomenų praradimą dėl kibernetinės atakos. „Mes turime rezervines kopijas, šiuo metu mums nežinoma apie kokį nors duomenų praradimą“, – cituoja jį RTE.
 
Gegužės 14 d. HSE savo „Twitter“ paskyroje pranešė, kad prieš ją buvo surengta plataus masto kibernetinė ataka naudojant išpirkos reikalaujantį virusą, kuris blokuoja prieigą prie kompiuterių. Tarnybos IT sistema buvo laikinai išjungta siekiant apsaugoti ją nuo programišių veiksmų ir įvertinti padarytą žalą.
 
Gegužės 16 d. televizijos kanalas RTE pranešė, kad programišiai, kaip spėjama, iš Rytų Europos šalių, atakavo Airijos sveikatos apsaugos ministerijos informacines sistemas. Pasak kanalo, į ministerijos sistemas tikriausiai įsilaužė tie patys programišiai, kurie atakavo HSE.
 
Naujausiais duomenimis, šalies greitosios pagalbos medicinos tarnybos ir dauguma ligoninių dirba įprastu režimu, bet daugelyje klinikų buvo atšaukta neskubi registracija pas specialistus, taip pat ir onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems reikalinga spindulinė terapija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.18; 06:11
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.