Prokuratūra: slovakų žurnalisto žudikas yra buvęs kariškis


Buvęs Slovakijos kariškis Miroslavas Marčekas yra Bratislavos interneto leidinio „Aktuality.sk“ reporterio Jano Kuciako ir jo sužadėtinės Martinos Kušnirovos žudikas. Tai pirmadienį pranešė Slovakijos radijas, remdamasis šaltiniais Generalinėje prokuratūroje.
 
M. Marčekas prisipažino padaręs nusikaltimą per apklausą Nacionalinėje kovos su nusikalstamumu agentūroje, surengtą šių metų balandį. Prokuratūra tikisi užbaigti rezonansinės bylos tyrimą rudenį ir iki metų pabaigos perduoti ją teismui.
 
Žurnalisto nužudymo byloje figūruoja penki įtariamieji, tarp kurių – spėjamas žudikas, nusikaltimo užsakovas ir tarpininkas, palaikęs ryšį tarp jų. Suimti keturi iš jų. Šis ketvertas taip pat kaltinamas rengęs dar tris nužudymus – advokato ir dviejų prokurorų.
 
J. Kuciakas ir jo sužadėtinė buvo nužudyti 2018 metų vasario 21 d. Velka Mačos kaime, kuris yra Slovakijos vakaruose, Trnavos krašto Galantos miesto rajone. Žurnalistas, be kita ko, atskleidė korupcijos schemas Slovakijos valdžios struktūrose ir pranešė apie dviejų aukštų vyriausybės aparato valdininkų ryšius su Italijos mafijos grupuote „Ndrangheta“.
 
Tai sukėlė politinę krizę šalyje ir privertė atsistatydinti iš premjero posto partijos „Kryptis – socialinė demokratija“ lyderį Robertą Ficą, kurio vietą užėmė jo artimiausias bendražygis Peteris Pellegrinis.
 
Susidorojimas su slovakų reporteriu buvo penktasis žurnalisto nužudymas ES šalyse per pastaruosius 10 metų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.20; 08:02
 
print