Prokuratūra sulaukė netikėtai didelio žmonių susidomėjimo


Šį savaitgalį Lietuvos Respublikos prokuratūros pastatas, esantis Rinktinės gatvėje Vilniuje, buvo atvertas vilniečiams ir miesto svečiams kaip moderniosios architektūros festivalio „Open House Vilnius“ objektas.

Pasiūlymas apžiūrėti šį pastatą iš vidaus ir pažvelgti į miestą pro netradicinius jo langus, sulaukė netikėtai didelio žmonių susidomėjimo – atvyko beveik 400 lankytojų, tarp kurių buvo ir „Open House“ idėjos sumanytoja Viktorija Thornton.

Šeštadienį visą dieną vykusių ekskursijų metu buvo rodoma ką tik atidaryta prokuratūros istorinė-pažintinė ekspozicija, su prokuratūros istorija susiję dokumentiniai kadrai iš 1990 metų kovo mėnesio įvykių, pasakota apie prokuratūros veiklą, apsilankyta raštinės, spaudos konferencijų bei dvejose „kabančiose“ renginių bei posėdžių salėse, apžiūrėti generalinio prokuroro, prokuratūros kanclerio kabinetai, sekretoriatas, kitų prokurorų darbo kabinetai, poilsio zonos, techninės pastato aptarnavimo patalpos, mokymų bei pasitarimų salė.

Ypatingo lankytojų susidomėjimo sulaukė  daiktinių įrodymų saugykla, galimybė pažvelgti į Sausio 13-osios bylos tomus, apklausų kambarys, kuriame įrengta veidrodinė siena, bei viršutiniame pastato aukšte esanti stogo terasa, nuo kurios atsiveria nepakartojami Vilniaus vaizdai.  

Eidami numatytu maršrutu iš aukšto į aukštą, ekskursijos dalyviai pakeliui taip pat apžiūrėjo prokuratūros 25-mečiui skirtą prokuratūros darbuotojų kūrybos darbų – tapybos, grafikos, lino raižinių, papuošalų, medžio drožinių ir poezijos parodą.

Informacijos šaltinis – Lietuvos respublikos prokuratūra.

Nuotraukoje: Lietuvos Respublikos pastatas, esantis Rinktinės gatvėje Vilniuje.

2015.04.27; 21:27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.