Prokurorai perdavė į teismą bylą dėl galimai pasisavintų futbolo klubo milijonų


Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir į teismą perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Panevėžio „Ekrano“  futbolo klubo prezidentas, 38 metų A. L. kaltinamas didelės vertės svetimo turto pasisavinimu ir apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu.

Įtariama, kad iš šio futbolo klubo 2010-2012 metais tuometinis vadovas galėjo pasisavinti daugiau nei 2,5 mln. eurų (daugiau nei 8,6 mln. litų).

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo futbolo klubo „Ekranas“ lėšų pasisavinimo atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Sigita Šabliauskienė.

Pareigūnams sukėlė įtarimų 2010-2012 metų klubo finansiniai dokumentai. Įtariama, kad per minėtą laikotarpį A. L., būdamas „Ekrano“ klubo prezidentu bei atlikdamas klubo kasininko funkcijas, galėjo pasisavinti klubui priklausančius daugiau nei 2,5 mln. eurų, jų panaudojimą pateisinęs juridinės galios neturinčiais, galimai suklastotais dokumentais.

Pats kaltinamasis savo kaltę neigia ir teigia, kad minėti pinigai buvo sumokėti futbolo agentui iš Moldovos I. C. už tai, kad šis Panevėžio komandai surastų perspektyvių žaidėjų bei atstovautų „Ekraną“ perleidžiant futbolininkus kitiems klubams.

 Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jokių paslaugų futbolo klubui „Ekranas“ agentas I. C. nesuteikė ir atlygio iš jo negavo. Rašysenos ekspertizę atlikę specialistai nustatė, kad maždaug trisdešimt finansinių dokumentų, pagal kuriuos pinigai buvo sumokėti futbolo agentui iš Moldovos, yra suklastoti, ant jų – ne I. C. parašas. 

Dėl prastos finansinės padėties 2015 metų birželį Panevėžio futbolo klubui „Ekranas“ iškelta bankroto byla. Jo bankroto administratorius šioje byloje pareiškė A. L. 2 mln. 510 tūkst. eurų civilinį ieškinį. 

Ikiteisminį tyrimą kontroliavusios Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės S. Šabliauskienės teigimu, tyrimas buvo sudėtingas. „Siuntėme  teisinės pagalbos prašymą į Moldovą, kuri nėra Europos Sąjungos narė. Atsakymo teko labai ilgai laukti ir tik jį gavus atsirado galimybė atlikti kitus svarbius ikiteisminio tyrimo veiksmus bei priimti galutinį sprendimą“, – sakė prokurorė.   

Tam, kas pasisavino jam patikėtą didelės vertės svetimą turtą, LR baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

Informacijos šaltinis – www.prokuraturos.lt

2016.01.10; 09:52

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.