Psichologinis smurtas prieš profsąjungos lyderę tęsiamas


Karoliniškių poliklinikoje vykstantis konfliktas tarp Albinos Kavaliauskaitės, kuri yra įstaigos ir Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė, ir poliklinikos vadovės Jelenos Kutkauskienės nesibaigė net ir po keturių teismų nuosprendžių.

Nors visi jie buvo palankūs profsąjungininkei, LR Aukščiausiasis Teismas grąžino ją į darbą, tačiau darbdavė daro viską, kad atsikratytų principinga darbuotoja.

Pasipriešino protegavimo politikai

Nors Aukščiausiasis Teismas balandžio 26 d. nutartimi įpareigojo Všį „Karoliniškių poliklinika“ grąžinti neteisėtai iš darbo atleistą Albiną Kavaliauskaitę į kineziteraupeuto pareigas, tačiau jai pasiūlytas masažistės darbas. Maža to, kurį laiką teismo nutartis dar buvo ignoruojama ir iki šiol su medike nėra galutinai atsiskaityta už priverstinės pravaikštos laiką. Tačiau tai dar toli gražu ne viskas.

Atidirbusi vos keletą savaičių, ji jau yra nubausta drausmine nuobauda tik už tai, kad nuosekliai vykdydama direktorės įsakymus nepakluso reikalavimui be eilės priimti slaugos administratorės proteguojamą pacientą.

Kadangi direktorės įsakyme yra griežtai nurodyta nepriiminėti pacientų, kurių nėra išankstiniame masažo procedūrų grafike,  A. Kavaliauskaitė nepriėmė tą pačią dieną procedūrai nukreipto paciento, nors jį priimti reikalavo poliklinikos slaugos administratorė Vilma Paltarackienė. Čia reikėtų pasakyti, kad eilė masažo procedūroms poliklinikoje retai būna mažiau nei mėnuo, todėl toks reikalavimas profsąjungininkei pasirodė akivaizdus piktnaudžiavimas tarnyba.

Pacientai tampa įkaitais

Eilėmis Karoliniškių poliklinika garsėja jau senokai. Legendos sklando ir apie kiekvieno mėnesio 25 d., kai nuo penktos ryto prie poliklinikos pastato nusidriekia pacientų, laukiančių „numeriukų“ pas gydytojus-specialistus, eilė.

Dauguma pacientų, nenorinčių laukti daugiau kaip mėnesį eilėje, ieško būdų kaip surasti poliklinikoje kokį užtarėją, kuris pagreitintų patekimą be eilės masažo procedūroms. „Šiuo atveju tas užtarėjas buvo slaugos administratorė V. Paltarackienė, kuri naudodamasi savo tarnybine padėtimi reikalavo priimti pacientą be išankstinės registracijos, nors masažo procedūra nėra būtinoji pagalba“, – komentuoja A. Kavaliauskaitė.

Nepaisant to, nepaklusniai ir nenuilstančiai tiesios ieškotojai paskirta drausminė nuobauda – pastaba. Ji mano, kad skiriant drausminę nuobaudą už slaugos administratorės V. Paltarackienės reikalavimo nevykdymą, Karoliniškių poliklinikos direktorė skatina korupciją ir piktnaudžiavimą tarnyba, nes akivaizdu, kad ne visiems pacientams  poliklinikoje yra taikomos tos pačios  taisyklės.

Gina viešąjį interesą, nors priversta dirbti blogesnėmis sąlygimis

Konfliktas prasidėjo dar 2010 metų pradžioje, kai Karoliniškių poliklinikai atėjo vadovauti J. Kutkauskienė. Kai profsąjungos pirmininkė A. Kavaliauskaitė pabandė realizuoti savo, kaip darbuotojų atstovo, funkcijas ginant neteisėtai atleidžiamus darbuotojus, reikalaujant sąžiningo darbo užmokesčio priedų paskirstymo ir racionalaus darbo organizavimo, direktorė ją iš darbo atleido už neva padarytus šiurkščius darbo drausmės pažeidimus.

O kai profsąjungos pirmininkė viešai pakomentavo pacientų mirties atvejus poliklinikoje dėl laiku nesuteiktos būtinosios pagalbos, buvo užgrobta ir pati profsąjunga.

Nenuleidusi rankų principinga medikė  teismuose sėkmingai įrodinėja (laimėti keturi teismo procesai) savo kompetenciją: ji  gina ir  save, ir viešąjį interesą – profsąjungos teisę veikti laisvai ir savarankiškai.

Deja, pati A. Kavaliauskaitė priversta dirbti išskirtinai blogesnėmis darbo sąlygomis. Jai neleidžiama pasirinkti atostogų laiko ir darbo grafiko, kaip numato Darbo kodeksas darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki 14 metų.

Medikei vienintelei persirengimo vieta paskirta rūsyje, kuris skirtas techninei patalpų priežiūrai; jai vienintelei išduoti darbo drabužiai, neatitinkantys darbo saugos ir sveikatos instrukcijose keliamų reikalavimų – ne medvilniniai, bet sintetiniai, keliantys pavojų sveikatai. Dėl šios priežasties karštą dieną darbe jai sutriko sveikata ir teko kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Preliminariais skaičiavimais bylinėjimasis su A. Kavaliauskate dėl jos atleidimo iš darbo savivaldybės įsteigtai viešajai įstaigai jau kainavo 60 tūkst. litų. Neatrodo, kad tai bent kiek jaudina ir įstaigos steigėją Vilniaus miesto savivaldybę, nes netramdoma vadovė ir toliau verčia profesinę sąjungą teisybės ieškoti teismuose.

Kviečiame internete pasirašyti peticiją „Stabdykime smurtą prieš Lietuvos medikų ir Karoliniškių poliklinikos profsąjungą ir jos lyderę Albiną Kavaliauskaitę!”, inicijuotą Samdomųjų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO).

Ją pasirašyti dar galima iki liepos 25 d.

Liepos 25 dieną, 9 val., prie Karoliniškių poliklinikos rengiama akcija, kurios metu direktorei bus įteikta peticija su parašais.

Nuotraukoje: Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkė Albina Kavaliauskaitė.

Šaltinis: lprofsajungos.lt

2012.07.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.