R. Karoblis: pandemija rodo būtinybę išlaikyti kariuomenių parengtį


Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

COVID-19 įtaką gynybos pajėgumams ir pasirengimui, NATO ir Europos Sąjungos darbotvarkę, bendrus Baltijos šalių projektus gynybos srityje pirmadienį vaizdo konferencijoje aptarė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kartu su Estijos ir Latvijos kolegomis.
 
„COVID-19 pandemija išryškino ne tik sveikatos, bet ir saugumo krizes, stebime didesnį dezinformacijos ir kibernetinių atakų srautą. Visose šalyse, įskaitant Lietuvą, kariuomenės aktyviai įsitraukė į koronaviruso krizės valdymą, tad pandemija dar kartą parodė būtinybę išlaikyti kariuomenių parengtį. Esant tokioms aplinkybėms, turime ir toliau išlaikyti 2 proc. gynybos finansavimą“, – susitikime pabrėžė ministras R. Karoblis.
 
Lietuvos kariuomenės diena. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Krašto apsaugos ministras taip pat pažymėjo, kad COVID-19 nepakeitė pamatinių Lietuvos kariuomenės funkcijų ir poveikis parengčiai padarytas minimalus, tuo pačiu kariuomenė teikia svarbią paramą civilinėms institucijoms valdant pandemiją, sakoma pranešime.
 
Baltijos šalių gynybos ministrai aptarė NATO vykdomas gynybos ir atgrasymo stiprinimo priemones, akcentavo transatlantinių įsipareigojimų dėl gynybos išlaidų išlaikymo svarbą.
 
Taip pat ministrai apsikeitė informacija apie nacionalines pozicijas svarbiausiais ES darbotvarkės klausimais, įskaitant ES daugiametę finansinę paramą bei karinio mobilumo svarbą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.19; 02:00
print