R. T. Erdoganas patikino D. Trumpą, kad JAV remiamos jėgos Sirijoje bus saugomos


Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas patikino JAV prezidentą Donaldą Trumpą, kad Ankara pasirengusi užtikrinti tų jėgų Sirijoje, kurias remia Vašingtonas, saugumą. Tai interviu televizijos kanalui CNBC pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo.

Amerikos diplomatijos vadovas buvo paklaustas, ar Jungtinės Valstijos mano, kad Turkija nesmogs kurdams Sirijoje. „Prezidentas Erdoganas, kai jis ir prezidentas Trumpas svarstė, kaip turi klostytis situacija, įsipareigojo, kad turkai po mūsų pasitraukimo tęs kampaniją prieš „Islamo valstybę“ ir garantuoja, jog tie, kurie kovėsi kartu su mumis ir padėjo kovoti prieš IS, bus apsaugoti“, – atsakė M. Pompeo.

M. Pompeo taip pat buvo užduotas klausimas, ar jis pats pasitiki Erdoganu. Valstybės sekretorius atsakė, jog jam svarbiausia, kokių veiksmų galiausiai imasi vieni ar kiti žmonės. 

Praėjusių metų gruodžio 19 d. D. Trumpas pareiškė nusprendęs pradėti JAV kariuomenės išvedimą iš Sirijos. „Mes nugalėjome IS Sirijoje, ir tai vienintelė (JAV kariškių) buvimo ten priežastis Trumpo prezidentavimo laikotarpiu“, – parašė jis tviteryje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.08; 00:30

print