„Radekas Sikorskis pasidalino Lietuvą įžeidžiančiu straipsniu”


Lenkijos saugumo, kariuomenės, pramonės strategų portalas "Defence 24" akivaizdžiai NEPATENKINTAS, kad Lietuva orentuojasi į Skandinaviją ir rašo "Lietuva PRIVALO grįžti iš Baltoskandijos į rytų Europą". Šiuo straipsniu pasidalino RADEKAS SIKORSKIS IR BALTARUSIJOS opozicionierius A. Sanikovas. http://www.defence24.pl/litwa-lezy-baltoskandii-nie-europie-wschodniej/

 Autoriaus asmeninis puslapis apie pasidalinimus ir kt. yra “Politika Wschodnia”.

Taigi Lenkijos saugumo, kariuomenės, pramonės strategų portalas "Defence 24" didžiai nepatenkintas, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė advokatauja kuo greitesnei elektros jungčiai su Švedija ir elektros energijos importui 2015-aisiais metais iš Norvegijos.

Lietuvos ambasadorius Švedijoje E. Bajarūnas neslepia, kad ji dalyvauja energetiniuose žaidimuose tarp Lietuvos, Lenkijos ir Karaliaučiaus krašto,- rašo Lenkijos strategai.

 http://www.defence24.pl/litwa-prezydent-grybauskaite-oredownikiem-polaczenia-elektroenergetycznego-ze-szwecja-jak-zareaguja-rosjanie/

 Lenkijos strategai išsako mintį, kad gal būt konfliktuojanti su prezidente D.Grybauskaite Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė išlaikys tokį nusistatymą, ir bando peradresuoti šį konfliką į konfliktą tik tarp Rusijos ir Lietuvos.

Balandžio 25-ąją dieną bus Lietuvos energetikos strategijos prezentacija, todėl Lenkijos spec. tarnybos, žurnalistai privalo tuo domėtis jau dabar, rašo portalas.  http://www.defence24.pl/litwa-25-kwietnia-prezentacja-nowej-strategii-energetycznej-kraju-niemal-kazdy-poruszony-niej-projekt-dotyczy-polski/

 Ar galima Lietuvos izoliacija?- svarsto artimas Lenkijos prezidentams ir kitoms valdžioms "Politika Vschodnia" portalas. Lenkija kuria aktyvią politiką nuo Norvegijos iki Vengrijos, bet tam statydama savo suskystintų dujų terminalą trukdo Lietuva.

Ar galima izoliuoti Lietuvą? Lenkijos ekspertai mano, kad trumpuoju laikotarpiu tai įmanoma. Lenkijos pastangų dėka Oro policijos misiją norima kelti į Estiją. Ilgesniu laikotarpiu Lietuvos izoliavimas dėl Lietuvos politikos Karaliaučiaus kaimynystės atžvilgiu yra sunkiai galimas, – daro išvadą Lenkijos strategai. http://politykawschodnia.pl/index.php/2013/03/10/czy-izolowanie-litwy-jest-mozliwe/

Žodžiu, Lenkijai ir toliau rūpi daryti spaudimą Lietuvai,- „Politika wschodnia“ ekspertų (Lenkijos spec. tarnybų) kitas straipsnis. Jame aptariama, kad Lenkija siekia marginalizuoti Lietuvos rolę nepaisant, kad tai yra didžiausia iš Baltijos valstybių.

Pavyzdys – Lenkijos spaudimas, kad oro policijos misija būtų perkelta į Estiją. Nepaisant gestų, Varšuvos politinis kursas nepasikeitė, ir Estijos krašto apsaugos ministras informuoja Varšuvą apie pažangą kuriant karinę bazę Estijoje. Kaip atrodytų 100 tūkst. gyventojų turintis Šiaulių miestas, jei ten nebūtų karinės oro bazės?

Nepaisant politinių pokyčių lenkų pusei toliau rūpi daryti spaudimą Lietuvai. Motyvacija turi ūkinį charakterį. Galvojama apie dujų jungtį ne tik į Lietuvą, bet ir į Latviją, tačiau tai be entuziazmo sutinkama Vilniuje… Toliau rašoma, kad Lenkija sieks savo interesų VISOM PRIEINAMOM PRIEMONĖM, be baltųjų pirštinių. Idealistiniai planai, kurie privedė prie Mažeikių naftos (MN) perėmimo, nueina į praeitį. Šiandien MN turi uždirbti, o lietuviai privalo pirkti lenkų dujas, – rašo Lenkijos strategai.

Be kita ko, tik 3-juose juose iš 12-os Lenkijos – Lietuvos elektros tilto etapų vyksta statybos darbai, – rašo Lenkijos valdžios portalai. Taigi elektros tilto NEBUS dar ilgai. Taip pat rašoma, kad eleltros tiltas nestatomas ir dėl Lenkijos derybų su Rusija.

Taip pat svarbu žinoti, jog Lenkijos Seimo narys A. Gorskis susitiko su Šalčininkų meru ir aptarė Garbės konsulo posto steigimo Šalčininkuose reikalus.. Meras pažadėjo patalpas. Tada A.Gorskis kreipėsi į Lenkijos Užsienio reikalų ministeriją ir gavo atsakymą, kad jeigu bus oficialus kreipinys į Lenkijos ambasadą, tai Garbės konsulato steigimas bus pradėtas, nors paprastai tai steigiama toli nuo Lenkijos (suprask, Šalčininkai – beveik Lenkija).

Šiuo klausimu taip pat palankiai pasisakė Lenkijos Ūkio ministerija ir Lenkijos Vidaus saugumo agentūra.

Parengė Ričardas Garuolis.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2013.04.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *